SSV – Side-by-Side Vehicle Постојан напредок во развојот, нè рангира рамо до рамо со водечките брендови. Пакет адреналин збогатен со најнови технологии, врвни материјали и безвременски дизајн. Понуда НОВИТЕТ! Не изненадува можноста на дизајнерите да мешаат ретро елементи со напредна технологија. Како што самиот производител вели: „Design 700CL-X е израз на чиста едноставност, ние користиме модерна технологија и изработка за да ја протолкуваме ретро атмосферата“.
Возило за препознавање на корисниците, оние кои сакаат класични линии во нови дизајни и технологии.
Погледнете ја понудата
UTV - Utility Vehicle Без отстапки за удобност или привлечен дизајн, создадовме возила кои ви даваат целосна поддршка на секое работно место и се робусно конструирани, лесно исполнувајќи ги сите задачи што ви ги поставува вашата работа. Универзален концентрат на работата, ние се грижиме за превозот... Погледнете ја понудата МОТОЦИКЛИ Ние сме решени да понудиме сегмент од производи со врвен квалитет на сегментот на мотоцикли. Го прошируваме опсегот на медели, ги користиме најновите технологии, соработуваме со најпознатите производители на компоненти.
Дизајнот му го доверивме на светски познатото студио КИСКА од Австрија. Ние исто така нудиме најдолга гаранција на пазарот.
Погледнете ја понудата
ATV - All Terrain Vehicle Ние веќе се докажавме на ова поле, нашите возила се
едни од најпродаваните во повеќето европски земји. Тие
ги користат во професионални услуги, рекреативни цели,
производствени активности и спорт. Широката палета на
модели ќе ги задоволи најпребирливите купувачи.
Погледнете ја понудата
cf moto квад гасеница atv cfmoto
cforce1000-CFMOTO
ATV

ALL TERRAIN VEHICLE

A T V
UFORCE-1000-CFMOTO
UTV

UTV - UTILITY VEHICLE

U T V
ZFORCE 1000 EPS
SSV

SSV - SIDE BY SIDE VEHICLE

S S V
ЗА НАС

CFMOTO

Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема. Покрај овие моќни и сè попопуларни возила, доменот на нашите услуги вклучува производство и продажба на комунални возила и чамци.

Уште од своето основање, во соработка со повеќе од 1.500 добавувачи, компанијата CFMOTO успешно разви и пласираше на пазарот повеќе од 98 модели на возила и 51 модел на мотори.

Моделите на нашите возила се успешно дистрибуирани не само во регионот, туку и во повеќе од 92 земји во светот. Поради оваа причина, компанијата CFMOTO е еден од водечките и напредни производители од светска класа во индустријата Powersport.

Задачата и целта на компанијата CFMOTO е да понуди врвен квалитет на нашите производи на сè поголем број корисници и приврзаници на возбудливо возење надвор од патот низ целиот свет!

Kompanija CF MOTO
CFMOTO

Четири тркала

Премин на ридски терени и чакалски површини, принудување вода и кал или прегазување на големи области. Тотално не е важно, бидејќи кај врвните возила CFMOTO имате најсигурен партнер за возење за сите прилики. Со нашите возила, ќе имате вистинска авантура на четири тркала – од изгрејсонце до зајдисонце. Возилата CFMOTO се повеќе отколку што очекувате. Изберете го вашиот модел и започнете ја играта без ограничувања!

CFORCE-1000XC-EPS
11,590.0011,790.00
cf450
5,590.005,790.00
CFORCE 850XC EPS
10,190.0010,390.00
CFMOTO

МОТРОЦИЛЦИ

Кога спортската елеганција ги исполнува практичноста и употребливоста, тогаш се создаваат фантастични CFMOTO двоколки. Мотоциклите и скутерите CFMOTO се спортски, софистицирани и подготвени за незаборавно возење. Помеѓу неколку голи варијанти на различна количина на мотор или двојно-спортски модели, вашиот избор ќе биде паметен и рационален. Нека целиот свет стане вашето игралиште.

CFMOTO

Опрема

Опремувајте го вашето CFMOTO возило така што никој нема да биде рамнодушен кога ќе ве види во него! Уникатната, квалитетна и најсигурна опрема за возила CFMOTO , од светски познати производители, ќе го направат вашето возење уште поинтересно, агресивно и позабавно! Со нашата опрема и делови, вашиот CFMOTO четири тркала ќе биде место за паметење!

ZForce 800 Z1000 Sport
ZFORCE1000 Дали сте виделе поубаво возило? Сепак, убавината е само маска на модерен концепт и технички детали со кои дизајнерите се исклучително горди. Материјал за шасија 20ChromeMolybdenum, модерен бензински мотор контролиран од електроника BOSCH и контрола на гас Ride by Wire. Звучи како иднината за вас? Точно.
Иднината е пред вас.
гаранција-од-три-години-cfmoto-mk
CFMOTO

ПОСЛЕДНО ОД БЛОГ

ГЛОБАЛНИ ПАРТНЕРИ

CFMOTO

Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

Контакт информации

Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
УЛ.Пролет 4А, Скопје
+389 70 97 75 72
adimusevski@yahoo.com