NK 300 ABS

Original price was: 258,500.00 ден.Current price is: 258,500.00 ден.

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

*Во цената е вклучен ДДВ

ОПИС НА ВОЗИЛО

Напредок во сите насоки. Моделите со помал кубен капацитет сега се поголеми, посилни, посовремени и побезбедни. Младите возачи сигурно ќе знаат да ценат сè што може да понуди новиот NK 300 ABS.

Импресивен градски-start пакет…

БОИ: Сребрено сина, црна.
СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Двоканални ABS, алуминиумски тркала ABS, дигитален контролен панел со сензор за ден / ноќ, дводелно спортско седиште, огради за совозач, LED светла и сигнализација, ретровизори.

Silver Nebula black

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 1990 x 780 x 1070 мм
  Меѓуосовинско растојание 1360 мм
  Минимално растојание од подлога 150 мм
  Минимален радиус на вртење 4,7 м
  Тежина на возилото 151 кг
  Носивост 150 кг
  Запремина на резерварот 12,5 л
  АГРЕГАТ
  Тип 1CIL., 4Т, DOHC, 4V., водено ладење, ОСНОВА НА РАБОЛА
  Зафатнина  300 цм3
  Максимален обртен момент 25Nm -7000
  Максимална моќ 20,5 kW / 27,5KS -8500
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU
  Менувач ПРИРАЧНИК 6 ПРИРАЧНИЦИ
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина 139 км/ч
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад UPSIDE DOWN VILA / CANTILEVER
  Амортизери НАФТА ЗАДНИ СО ПРИРАБОТКА
  Кочници-напред/позади хидраулични – 1xdisk / 1xdisk ОПРЕМЕН АБС КОнтинентална ГЕРМАНИЈА
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 17″ / 17″
  Пнеуматици-напред/позади 110/70 R17 / 140/60 R17

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “NK 300 ABS”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com