GT 650 ABS

5,990.00

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

*Во цената е вклучен ДДВ

ОПИС НА ВОЗИЛО

Преферирате спорт, но не сакате да се откажете од удобност на подолги патувања. Сега одете сами или со придружник. Со гени на спортска варијанта и опрема достојна за турер.

Размислете за патување…

БОИ: Сина, бела.
СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Двоканален ABS, алуминиумски тркала, дигитален контролен панел со ден / ноќ сензор, двоен USB приклучок, 12V приклучок, дводелно touring седиште, огради за совозач, LED светла и сигнализација, ретровизори, полу-оклоп , ветробранско стакло прилагодено на висината.

БЕСПЛАТНА ОПРЕМА: Носечка кутија за странични куфери, странични куфери SHAD Spain.

Nebula white
Concept Blue

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2010 x 784 x 1300 мм
  Меѓуосовинско растојание 1415 мм
  Минимално растојание од подлога 150 мм
  Минимален радиус на вртење 5,6 м
  Тежина на возилото 226 кг
  Носивост 150 кг
  Запремина на резерварот 19 л
  АГРЕГАТ
  Тип 2CIL ПАРАЛЕЛНО РЕДОВНО СОСТАНИ,4Т,DOHC,8V.,водено ладење
  Зафатнина 649 цм3
  Максимален обртен момент 58,5 Nm -7000
  Максимална моќ 46kW / 61,7KS -9000
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU
  Менувач ПРИРАЧНИК 6 ПРИРАЧНИЦИ
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина 170 км/ч
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ТЕЛЕСКОПСКА ВИЛА / CANTILEVER
  Амортизери НАФТА ЗАДНИ СО ПРИРАБОТКА
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 1xdisk ОПРЕМЕНИ АБС КОнтинентална ГЕРМАНИЈА
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 17″ / 17″
  Пнеуматици-напред/позади 120/70 R17 / 160/60 ZR1

  1 review for GT 650 ABS

  1. best marijuana blogs and news sites

  Add a review

  Vašata adresa za e-pošta nema da bide objavena.

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com