800NK Advance ABS

510,000.00 ден

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА ФОТОГРАФИИТЕ МОЖЕ ДА ИМААТ ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА КОЈА НЕ Е ВКЛУЧЕНА ВО ОСНОВНАТА ЦЕНА НА ВОЗИЛОТО!

*Во цената е вклучен ДДВ

Опис на мотоциклот

800NK е нов модел во семејството на мотоцикли CFMOTO. Станува збор за нов хипер спортски модел кој се карактеризира со уникатна комбинација на футуристички дизајн, врвни перформанси и напредни технологии. 800NK е мотоцикл кој ќе привлече возачи со високи очекувања кои се стремат кон високи перформанси и врвно уживање во возењето.

Некои од карактеристиките што го издвојуваат 800NK:

Најдобар сооднос тежина-моќ во класата 186Kg/95KS
Quick Shifter (нагоре и надолу)
8″ TFT екран на допир
двојни дискови со дијаметар од 320 mm и двоканален Bosch ABS
Дигитален клуч
амортизер на воланот
три режими на возење
целосно прилагодлива KYB суспензија
MMI систем за напредна интеракција помеѓу возачот и мотоциклот

СТАНДАРДНА ОПРЕМА:

Режими на возење – SPORT, STREET и RAIN, Ride By Wire контрола на гас, CF-SC пролизгувачко квачило, Quick Shifter двостран, KYB суспензија со целосно прилагодување – напред UpsideDown, амортизер на воланот, темпомат, алуминиумски бандажи 17″, ABS Bosch, систем за сопирање J.JUAN, интелигентно LED осветлување, интерактивен 8-инчен TFT дисплеј, стартување со Bluetooth без клуч, USB порта Type-A и Type-C, прилагодливо ветробранско стакло, штитници за рака на возачот….

БОЈА: Цирконска црна маглина бела

OPCIONA OPREMA:

ПОБАРАЈТЕ ЦЕНА

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2146 X 818 X 1137 MM
  Меѓуосовинско растојание 195 MM
  Минимално растојание од подлога 150 мм
  Visina sedišta 800 mm
  Тежина на возилото 189 кг
  Носивост
  Запремина на резерварот 15 л
  АГРЕГАТ
  Тип VODOM HLAĐEN, 4T DOHC PARALELNI TWIN AGREGAT
  Зафатнина 799 CM3
  Максимален обртен момент 79NM-8000
  Максимална моќ 45KW/60KS-9000
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач VODOM HLAĐEN, 4T DOHC PARALELNI TWIN AGREGAT
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад NAPRED UPSIDE DOWN VILJUŠKE, POZADI ALU. SWINGARM
  Амортизери KYB/JAPAN, HIDRAULIČNI PODESIVI
  Кочници-напред/позади J.JUAN SPAIN ABS – 2XDISK, POZADI 1XDISK
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски
  Пнеуматици-напред/позади 120/60R17 180/55R17 TUBELES

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com