300NK ABS

250,000.00 ден

ABS CFMOTOgarancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА ФОТОГРАФИИТЕ МОЖЕ ДА ИМААТ ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА КОЈА НЕ Е ВКЛУЧЕНА ВО ОСНОВНАТА ЦЕНА НА ВОЗИЛОТО!

*Во цената е вклучен ДДВ

Опис на мотоциклот

Напредокот во сите правци. Моделите со помал кубен капацитет сега се поголеми, посилни, помодерни и побезбедни. Помладите возачи сигурно ќе го ценат сето она што го нуди новиот 300NK ABS.

Напредокот во сите правци. Моделите со помал кубен капацитет сега се поголеми, посилни, помодерни и побезбедни. Помладите возачи сигурно ќе го ценат сето она што го нуди новиот 300NK ABS.

БОИ: Атина сина, маглина црна

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: двоканален ABS, алуминиумски тркала, дигитална табла со дневен/ноќен сензор, дводелно спортско седиште, шипки за држење за патникот, LED светла и сигнализација, ретровизори.

Побарајте цена

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 1990 X 780 X 1070MM
  Меѓуосовинско растојание 1360MM
  Минимално растојание од подлога 150 мм
  Минимален радиус на вртење 151 кг
  Тежина на возилото 150 кг
  Носивост 150 кг
  Запремина на резерварот 12,5 л
  АГРЕГАТ
  Тип 1CIL., 4T, DOHC, 4V., VODENO HLAĐENJE, BALANSNO VRATILO
  Зафатнина 300CM3
  Максимален обртен момент 25NM-7000
  Максимална моќ 20,5KW/27,5KS-8750
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач MANUELNI 6 STEPENI PRENOSA
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина 139KM/H
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад UPSIDE DOWN VILA / CANTILEVER
  Амортизери POZADI ULJNI SA PODEŠAVANJEM
  Кочници-напред/позади HIDRAULIČNE – 1XDISK / 1XDISK OPREMLJENE ABS CONTINENTAL GERMANY
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 17″ / 17″
  Пнеуматици-напред/позади 110/70 R17 / 140/60 R17

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com