UFORCE 1000 EPS

1,017,500.00 ден

eps-standard-cfmototri-sedista-u-kabini-cfmoto garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

 

*Во цената е вклучен ДДВ

Quick Info Categories: Tags:

ОПИС НА ВОЗИЛО

Фантастични управувачки перформанси,заедно со извонреден ергономски дизајн, го прават овој UTV модел совршен избор за возење! Станува збор за поголем модел во кој се сместени тројца патници, со можност за додавање на кука во предниот дел од каросеријата. Најновиот мотор од 1000 кубика обезбедува непречено, сигурно и безбедно возење! Одлични теренски вештини за најдобра авантура.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Алуминиумски тркала, дигитален контролен панел, огради за совозач, безбедносни ремени, тркалачка лента, 12V приклучок, USB приклучок, електричен винч, кука за приколка со ел. сигнална врска, врска со предната кука, LED дневни светла, ретровизори, врати, прегради за складирање, простор за товар со кипање.
БОИ: Мат сина, ултра сребрена.
ОПЦИОНАЛНИ БОИ: True timber camo.
ОПЦИОНАЛНА ОПРЕМА: Полу-ветробранско стакло, покрив, врати.

Camo

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2945 x 1615 x 1850 мм
  Меѓуосовинско растојание 2050 мм
  Минимално растојание од подлога 293 мм
  Минимален радиус на вртење 8,2 м
  Тежина на возилото 447 кг
  Носивост 690 кг
  Запремина на резерварот 40 л
  АГРЕГАТ
  Тип V2CIL,4Т,SOHC,8V.,водено ладење
  Зафатнина 963 цм
  Максимален обртен момент 82Nm -6500
  Максимална моќ 63,4kW/85KS -7800
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач CVT со моторно кочење CVTech Canada
  Пренос на сила селективен 2 WD / 4WD + блокада на преден диференцијал
  Максимална брзина
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад двојни попречни рамења независни
  Амортизери масло со прилагодување
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 2xdisk
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 14″ / 14″
  Пнеуматици-напред/позади 27×9-14 / 27×11-14

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “UFORCE 1000 EPS”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com