SR 300 ABS

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

ОПИС НА ВОЗИЛО

SportRacing ..иницијалите во името кажуваат сè. На првата трка од Светското првенство во 2020 година, во класата Мото 3, Алберт Аренас на KTM ја оствари првата победа во сезоната. Не заборавајте дека KTM е партнер на CFMOTO.

Карирано знаме на повидок …

БОИ: Црна, металик сина.
СТАНДАРДНА ОПРЕМА: ABS двоканални, алуминиумски тркала, дигитален контролен панел со сензор за ден / ноќ, дводелно спортско седиште, огради за совозач, ЛЕД светла и сигнализација, ретровизори, оклоп со ветробранско стакло.

Nebula black CFMOTO

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2010 x 750 x 1080 мм
  Меѓуосовинско растојание 1360 мм
  Минимално растојание од подлога 135 мм
  Минимален радиус на вртење 4,7 м
  Тежина на возилото 165 кг
  Носивост
  Запремина на резерварот 12 л
  АГРЕГАТ
  Тип 1CIL., 4Т, DOHC,4V.,водено ладење, ОСНОВА НА РАБОЛА
  Зафатнина 292,4 цм3
  Максимален обртен момент 25,3Nm -7250
  Максимална моќ 21,4kW / 28,7KS -8750
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU
  Менувач ПРИРАЧНИК 6 ПРИРАЧНИЦИ
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ТЕЛЕСКОПИКА, UPSIDE DOWN VILA / CANTILEVER
  Амортизери НАФТА ЗАДНИ СО ПРИРАБОТКА
  Кочници-напред/позади 1xdisk Ø292 мм / 1xdisk Ø220 мм, ДВАКАНЕЛСКИ АБС КОнтинентална ГЕРМАНИЈА
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 17″ / 17″
  Пнеуматици-напред/позади 110/70 R17 / 140/60 R17

  Kritiki

  Nema kritiki seušte.

  Bidete prvi koi ќe razgledate “SR 300 ABS”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com