450CL-C

Original price was: 357,300.00 ден.Current price is: 357,300.00 ден.

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА ФОТОГРАФИИТЕ МОЖЕ ДА ИМААТ ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА КОЈА НЕ Е ВКЛУЧЕНА ВО ОСНОВНАТА ЦЕНА НА ВОЗИЛОТО!

*Во цената е вклучен ДДВ

Опис на мотоциклот

Како изгледам, како луѓето околу мене ме доживуваат, како се чувствувам на мотоцикл… 450CL-C ја почитува вашата личност. Возењето е најважното нешто што ви го дава овој модел. Чувството на слобода и всушност сето она што секој од нас го бара на мотор. Ремек дело на модерен дизајн што привлекува сечие око. Нејзината надворешност може да се пофали со привлечност од класичната ера, нагласена со прецизно полиран капа на резервоарот за гориво што сјае како огледало. Плочата со име и логото на сребрениот прстен од 1989 година му оддаваат почит на наследството, славејќи го безвременскиот дизајн. Ултра полираниот резервоар за гориво е израз на префинетост, рефлектирајќи го светот околу вас и вас во него. Завршувајќи ја естетиката, класичното тркалезно предно светло, интегрираното задно светло и нагласените кружни трепкачи оддаваат почит на безвременската ера на крстосувачите. 450CL-C воспоставува рамнотежа помеѓу удобноста и стилот. Со висина на седиштето од 690 mm, го обвива возачот во чиста удобност. Коженото седиште е обработено со пионерската Pinstripe® Retro технологија. Комбинирајќи неспоредлива удобност со безвременски стил, секое возење станува олицетворение на вистинското крстарење. Максималната тежина од 181 kg обезбедува стабилност при возење.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Целосно LED осветлување, ABS, ретро издув со двојна комора со керамичка боја, 3,6″ TFT тркалезна ретро табла со инструменти, ултра полиран ретро резервоар за гориво, дводелни седишта, потпирачи за нозе на возачот и совозачот, странично заклучување на клучот за ретро палење, USB тип А и Приклучоци од тип C , странична ногарка за паркирање, ретровизори, полиран капа на резервоарот.

Nebula white
Athens blue

ПОБАРАЈТЕ ЦЕНА

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ  
  Должина x ширина x висина  2205 X 805 X 1110
  Меѓуосовинско растојание 1485 MM
  Минимално растојание од подлога 160MM
  Висина на седишта 690MM
  Тежина на возилото 181КГ
  Носивост /
  Запремина на резерварот 12 л
  АГРЕГАТ  
  Тип ПАРАЛЕЛНИ 2CYL., 4T, DOHC, 8V., ВОДНО ЛАДЕЊЕ
  Зафатнина 449.5 ЦМ3
  Максимален обртен момент 42NM-6250
  Максимална моќ 30KW/40KS-8000
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач ШЕСТ-БРЗИНСКИ РАЧНИК, ВЛАЖНА СО ПОВЕЌЕ ПРЕСТАВКИ, КУПУЛКА ЗА ПАФИЧКИ
  Пренос на сила ПОЈАС
  Максимална брзина
  ПОДВОЗЈЕ  
  Суспензија на тркала-напред/назад UPS-от ТЕЛЕСКОПСКИ ВИЛУЧКИ 37 MM KYB / ДВОЈНА НИШКА-РАКА KYB
  Амортизери /
  Кочници-напред/позади HYDRAULIC J.JUAN – 1XDISK 320MM / 1XDISK 220MM, ABS
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 16″ / 16″
  Пнеуматици-напред/позади 130/90 R16 CST / 150/80 R16 CST

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com