cfmoto македонија 2021

CFORCE X10 PREMIUM

832,400.00 ден

eps-standard-cfmotogarancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

Доплата

Портокалова – 9.300
Црвена – 9.300
Маскирна – 12.340

*Во цената е вклучен ДДВ

ОПИС НА ВОЗИЛО

Новиот CFORCE 1000 TOURING испорачува многу повеќе од необработени перформанси. Сега во ваши раце имате возило со одличен баланс помеѓу моќта, удобноста и интуитивната контрола. Сериозен ривал кој ја остава конкуренцијата во прашина. Возете сами или работете со него, знаејќи дека имате
најсовремениот технолошки партнер во ваши раце.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Три режими на возење: SPORT, NORMAL и WORK режим, електронска контрола на гас *RIDE BY WIRE*, електронска контрола на возење по надолнина DAC, EPS серво волан со три режими: MIN, MID, MAX, менувач десно, алуминиумски BEADLOCK бандажи 14″, нов TFT 8″ ЕКРАН НА ДОПРИ, контролен панел, дводелно седиште, потпирач за грб и шипки за патник, штекер 12V, USB приклучок тип A и C, електричен крик 3500lb, кука за приколка со ел. приклучок за сигнализација, целосно LED осветлување, ретровизори, прилагодливи амортизери за гас.

Orange
Camo

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина  2445 X 1282 X 1465MM
  Меѓуосовинско растојание 1480ММ
  Минимално растојание од подлога 305ММ
  Минимален радиус на вртење
  Тежина на возилото 449КГ
  Носивост 300КГ
  Запремина на резерварот 26Л
  АГРЕГАТ
  Тип V2CIL,4Т,SOHC,8V,водено ладење
  Зафатнина 963цм3
  Максимален обртен момент 88Nm -5500
  Максимална моќ 90KS – 7500
  Напојување со гориво ЕЛЕКТРОНСКО ВРСКУВАЊЕ НА ГОРИВО – BOSCH EFI (UP6.0) КОНТРОЛА НА ГЛАС ВОЗЕЊЕ ПО ЖИЧКА
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија + РЕЖИМИ: СПОРТ, НОРМАЛЕН, РАБОТА
  Менувач CVT СО КОПИРАЊЕ НА МОТОРОТ + ПОМОШ НА НАДОЛНИЦА DAC
  Пренос на сила селективен 2 WD/4WD+блокада на преден диференцијал
  Максимална брзина 60km/h – HOMOLOGATION LIMITED
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ЕЛЕКТРОНСКИ СЕРВО EPS – СО ТРИ РЕЖИМИ: MIN, MID И MAX
  Амортизери yљени амортизери
  Суспензија на тркалата – преден / заден ДВОЈНИ НАПРЕКНИ РАМЕНИ / ЗАДОЛЕЖНИ НАГОГИТУДИНАЛНИ рамења, НЕЗАВИСНИ
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 2xdisk + ПАРКИНГ
  Бандажи-напред/позади АЛУМИНИУМ 14×6,5 RIM / 14X8,5 RIM
  Пнеуматици-напред/позади 27×9-14 / 27×11-14

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “CFORCE X10 PREMIUM”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com