450NK ABS

Original price was: 369,600.00 ден.Current price is: 369,600.00 ден.

ABS CFMOTOgarancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА ФОТОГРАФИИТЕ МОЖЕ ДА ИМААТ ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА КОЈА НЕ Е ВКЛУЧЕНА ВО ОСНОВНАТА ЦЕНА НА ВОЗИЛОТО!

*Во цената е вклучен ДДВ

Опис на мотоциклот

Емоции на асфалтот! Интуитивното ракување со одличен сооднос тежина-изведба го издигнува новиот 450NK на самиот врв на гамата во својата класа. Иконскиот фронт на новата генерација ја отелотворува чистата агресија, давајќи храбра изјава – доминувам. Вашиот светилник кој привлекува и насочува внимание. CFMOTO 450NK е дизајниран да го редефинира вашето искуство во возењето, овој мотоцикл дава возбудлив излив на моќ со секое вртење на гасот. Со брзото гасење и непречениот менувач, 450NK е вистинско чудо на патот, без разлика дали се движите по градските улици или ги освојувате кривулестите селски патишта. Најважните точки во развојот на машината беа најдоброто можно поставување на моторот за оптимална централизација на масата на машината и позиција на возење со компромис помеѓу спортската положба и удобноста. Дизајнот може јасно да се идентификува со концептот CFMOTO NK-C22. Аеродинамиката на мотоциклот е прилагодена за поголема ефикасност, при што предниот браник и страничните хауба обезбедуваат најдобар можен проток на воздух околу машината и високо ефикасен систем за ладење. Сето тоа е CFMOTO 450NK. И уште повеќе. Бескрајниот број на индивидуални искуства што ги нуди возењето мотоцикли.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: задна вилушка со моношок KAYABA, прилагодлива предна вилушка суспензија наопаку KAYABA 37mm, подобрена предна аеродинамика, спортски издувни гасови, TCS – Систем за контрола на тракцијата, преден радијален четириклипен дебеломер J.JUAN (BREMBO) со дијаметар на еден лебдечки диск 320мм, заден два- клип дебеломер и диск 240мм., ABS, алуминиумски бандажи, влечка спојка, надградено LED осветлување, 5″ TFT дисплеј, USB типови А и Б порти, алуминиумски спортски странични скали за возачот и совозачот, спортски ергономски седишта.

Nebula white
Athens blue

ПОБАРАЈТЕ ЦЕНА

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 1990 X 810 X 1130MM
  Меѓуосовинско растојание 1370MM
  Минимално растојание од подлога 155MM
  Висина на седишта 795ММ
  Тежина на возилото 173КГ
  Носивост /
  Запремина на резерварот 14 л
  АГРЕГАТ
  Тип ПАРАЛЕЛНИ 2CYL., 4T, DOHC, 8V., ВОДНО ЛАДЕЊЕ
  Зафатнина 449.5 ЦМ3
  Максимален обртен момент 39.3NM-7750
  Максимална моќ 34.5KW/46KS-10000
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач ШЕСТ-БРЗИНСКИ РАЧНИК, ВЛАЖНА СЛОЖЕЊЕ ПОВЕЌЕ ПЛОЧНИ, ТЦС
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина 178 KM/H
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ТЕЛЕСКОПСКА ВИЛУЧКА наопаку 37mm KYB / ПОВЕЌЕЛИНКИ ПРИЛАГОДУВАЊЕ KYB
  Амортизери /
  Кочници-напред/позади HYDRAULIC J.JUAN – 1XDISK 320MM / 1XDISK 220MM, ABS
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 17″ / 17″
  Пнеуматици-напред/позади 110/70 R17 CST / 150/60 R17 CST

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com