cfmoto македонија 2021

ZFORCE 950 SPORT 4

Original price was: 1,110,000.00 ден.Current price is: 1,110,000.00 ден.

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

*Во цената е вклучен ДДВ

Quick Info Categories: Tags:

ОПИС НА ВОЗИЛО

Позабавно, повеќе адреналин и со повеќе патници, ZFORCE 950 со 4 седишта. Подгответе се за врвната авантура со нашиот целосно нов SSV кој собира до четири патници. Ова ново возило од нашата палета на четири тркала комбинира високи перформанси, одлична удобност и неверојатна способност, што го прави совршен избор за современите истражувачи кои бараат возбудливи искуства на отворено со четири патници!

СТАНДАРДНА ОПРЕМА:  Режим со двоен погон, електронска контрола на гас, серво волан со двоен режим EPS со прилагодување и заклучување, 14 инчи алуминиумски тркала, заштита од лизгачка плоча, 5 инчи TFT дигитална контролна табла, 4 седишта со безбедносни појаси, рачки за патници, јачина на багажникот 158L, дводелен покрив, штекер 12V и USB, електричен винч моќност 4500lbs, кука за приколка со ел. приклучок за сигнализација, целосни LED светла, ретровизори, половина врати.

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 3827X1524X1820MM
  Меѓуосовинско растојание 3048MM
  Минимално растојание од подлога 305MM
  Минимален радиус на вртење 12.25 M
  Тежина на возилото 795КГ
  Носивост 450КГ
  Запремина на резерварот 37 Л
  АГРЕГАТ
  Тип V2CIL,4Т,SOHC,8V,водено ладење
  Зафатнина 962,6 цм3
  Максимален обртен момент 87Nm -5500
  Максимална моќ 63kW / 86KS -7500
  Напојување со гориво ECU BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија – КОНТРОЛА НА ГАС RIDE BY WIRE
  Менувач CVT со моторно кочење CVTech Canada
  Пренос на сила 2 WD / 4WD + блокада на преден диференцијал (автоматска задна блокада)
  Максимална брзина ОГРАНИЧЕН ДО 60 км/ч – T1
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад двојни попречни рамења независни
  Амортизери гасни со подесување
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 2xdisk
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 14″ / 14″
  Пнеуматици-напред/позади 27×9-14 / 27×11-14

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “ZFORCE 950 SPORT 4”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com