800MT EXPLORE EDITION

Original price was: 678,000.00 ден.Current price is: 678,000.00 ден.

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА ФОТОГРАФИИТЕ МОЖЕ ДА ИМААТ ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА КОЈА НЕ Е ВКЛУЧЕНА ВО ОСНОВНАТА ЦЕНА НА ВОЗИЛОТО!

*Во цената е вклучен ДДВ

Опис на мотоциклот

800MT Explore Edition е подобрена верзија на претходниот модел 800MT Touring, има поголема моќност и огромни можности за справување со возење на долги растојанија. Ова вклучува ажуриран систем за контрола на тракцијата, хардвер како мултимедијален TFT екран од 8 инчи, заден радар RDS, како и гуми Michelin Anakee. Редефинирано е 800MT возачко искуство. Ти си на ред…

СТАНДАРДНА ОПРЕМА:

Ride By Wire Електронска контрола на гас,
Режими на возење – дожд и спорт, подобрена спојка за влечки CF-SC, двонасочна Quickshift-er, KYB суспензија со целосно прилагодување – напред наопаку, жичени бандажи, ABS BOSCH систем за сопирање во свијок, 8″ мултифункционален MMI TFT екран на допир, RDS радар заден дел, темпомат, целосно интелигентно LED осветлување, светла за магла, интегрирана заштита на мотоцикл и возач, централен столб, стартување на мотоцикл без клуч, стабилизатор на воланот, мониторинг на притисокот во гумите, прилагодливо шофершајбна, загреано дводелно седиште, грејачи на рачката, двоен USB приклучок, 12V приклучок.

БОЈА: Starry White

ФАКУЛТАТИВНА ОПРЕМА: Alu. куфери 2хстрани, 1хцентрални и носачи за куфери.

ПОБАРАЈТЕ ЦЕНА

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2234 X 853 X 1277 MM
  Меѓуосовинско растојание 1531MM
  Минимално растојание од подлога 190MM
  Visina sedišta 825MM
  Тежина на возилото 231 кг
  Носивост
  Запремина на резерварот 19 л
  АГРЕГАТ
  Тип ВОДОМ ЛАДЕНА, 4T DOHC ПАРАЛЕЛНА ДВОЈНА ЕДИНИЦА
  Зафатнина 799 CM3
  Максимален обртен момент 77NM-7500
  Максимална моќ 70KW/95KS-9000
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач 6 СТЕПЕНИ + БРЗО СМЕНА НА ДВО НАСТАНИ
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ПРЕДРЕДНИ ВИЛИЛКИ НАОКОЛКИ, АЛУ ЗАД. МАНИЧКИ
  Амортизери KYB/JAPAN, ХИДРАУЛИЧНО ПРИСТАВУВАЊЕ
  Кочници-напред/позади ПРЕДЕН 2XДИСК 328ММ, РАДИЈАЛЕН ДЕБЛИСКИ, ЗАДЕН 1XДИСК
  Бандажи-напред/позади ЖИЧНИ ТРКАЛА
  Пнеуматици-напред/позади 110/80R19 150/70R17 TUBELES

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com