SR 450 ABS

355,000.00 ден

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

*Во цената е вклучен ДДВ

ОПИС НА ВОЗИЛО

“Изгледа дека CFMOTO SR-C21 е повеќе од концепт. FEM анализа, аеротунел, магнезиум, термини поврзани со суперспортски мотоцикли сега достапни во A2 категорија. Со лансирањето на 450SR, CFMOTO овозможува футуристички и концептуални модели да станат вистинити. 450SR има златна запремнина за почетници и напредни возачи со поголема потрага за перформансите. Со паралелен двоцилиндарски мотор од 450cc со макс. сила од 37kv@9500rpm.

БОИ: Црна, металик сина.
СТАНДАРДНА ОПРЕМА: ABS двоканални, алуминиумски тркала, дигитален контролен панел со сензор за ден / ноќ, дводелно спортско седиште, огради за совозач, ЛЕД светла и сигнализација, ретровизори, оклоп со ветробранско стакло.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: ABS двоканален кочнички систем, предни радијални алатки, Upside Down преден амортизер KAYABA, алуминиумски тркала, , дигитална 5″ контролнa TFT T-Box табла, полна LED светлосна сигнализација и осветлување, ретровизори со покажувачи на правец, USB.

Nebula black CFMOTO

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 1990 X 735 X 1130MM
  Меѓуосовинско растојание 1370MM
  Минимално растојание од подлога 140 мм
  Минимален радиус на вртење
  Тежина на возилото 168KG
  Носивост
  Запремина на резерварот 14 л
  АГРЕГАТ
  Тип 2CIL., 4Т, DOHC,8V.,водено ладење, ОСНОВА НА РАБОЛА
  Зафатнина
  450CM3
  Максимален обртен момент

  39,3NM-7750

  Максимална моќ 21,4kW / 28,7KS -8750
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU
  Менувач ПРИРАЧНИК 6 ПРИРАЧНИЦИ
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ТЕЛЕСКОПСКА UPSIDE DOWN ВИЛУШКА KAYABA /

  MONOSHOCK СО ПОДЕСУВАЊЕ KAYABA

  Амортизери
  Кочници-напред/позади BREMBO ХИДРАУЛИЧНИ – 1XДИСК / 1XДИСК ДВОКАНАЛЕН ABS CONTINENTAL
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 17″ / 17″
  Пнеуматици-напред/позади 110/70 R17 / 150/60 R17

  Kritiki

  Nema kritiki seušte.

  Bidete prvi koi ќe razgledate “SR 450 ABS”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com