450MT

Original price was: 388,000.00 ден.Current price is: 388,000.00 ден.

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА ФОТОГРАФИИТЕ МОЖЕ ДА ИМААТ ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА КОЈА НЕ Е ВКЛУЧЕНА ВО ОСНОВНАТА ЦЕНА НА ВОЗИЛОТО!

*Во цената е вклучен ДДВ

Опис на мотоциклот

Серијата MT е наменета за ADV патувања. Тргнете се од градската гужва, одете на места надвор од пропаст, почувствувајте и уживајте во слободата. 450MT е високо способно теренско возило кое е лесно за возење. Со својата цврста конструкција и моќен мотор, заедно со модерната технологија, обезбедува се што ви е потребно за возење надвор од патот, далеку од неуспешната патека. Авантурата започнува таму каде што завршува патот.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: BOSCH TCS, двоканален ABS BOSCH -вклучено/исклучено,
KAYABA суспензија, J.JUAN (BREMBO) радијален преден четириклип
клешти, TFT контролна табла, прилагодливо шофершајбна, рачни штитници, full LED
осветлување, ретровизори, висинско прилагодливо седиште (800-820mm), Off-road
тротоари + гуми, жичени теренски бандажи, метална заштита на моторот, УСБ
Врска од тип А и тип Ц.

ПОБАРАЈТЕ ЦЕНА

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2210 X 870 X 1380-1430
  Меѓуосовинско растојание 1505MM
  Минимално растојание од подлога 220МM
  Висина на седишта 820ММ
  Тежина на возилото 176КГ
  Носивост /
  Запремина на резерварот 17.5л
  АГРЕГАТ
  Тип ПАРАЛЕЛНИ 2CYL., 4T, DOHC, 8V., ВОДНО ЛАДЕЊЕ
  Зафатнина 449 ЦМ3
  Максимален обртен момент 44NM-6250
  Максимална моќ 32.5KW/44KS-8500
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач ШЕСТ-БРЗИНСКИ РАЧНИК, ВКЛУЧЕНО/ИСКЛУЧЕНО ВКЛУЧЕНО/ИСКЛУЧЕНО ВКЛУЧЕНО/ИСКЛУЧЕНО БОШ ТЦС
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина 152 KM/H
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ТЕЛЕСКОПСКА ВИЛУЧКА 41 MM KYB 200MM / MULTILINK KYB 200MM
  Амортизери /
  Кочници-напред/позади HYDRAULIC J. JUAN (BREMBO) – 2XDISC 320MM / 1XDISC 240MM, BOSCH 2CH.ABS ON/OFF
  Бандажи-напред/позади Жица – 21″ / 18″
  Пнеуматици-напред/позади 90/90 R21 CST / 140/70 R18 CST

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com