CFORCE X8

709,000.00 ден

eps-standard-cfmotogarancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

Доплата

Портокалова – 9.300
Црвена – 9.300
Маскирна – 12.340

*Во цената е вклучен ДДВ

Quick Info Categories: Tags:

ОПИС НА ВОЗИЛО

Повеќе моќ, понапредна технологија и можности, ненадмината функционалност во својата класа. CFORCE X8 е врвен ATV што се справува со сите видови терени и предизвици со леснотија. 70% од компонентите во споредба со претходникот е значајно
надграден и оптимизиран. Целосно нов дизајн, поцврста и полесна рамка, поголема моќност со три режими на збирна моќност, помала тежина со распределба на товарот од 50:50%, поголема удобност со полесна и попрецизна контрола на возилото.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Три режими на возење: SPORT, NORMAL и WORK режим, електронска контрола на гас *RIDE BY WIRE*, електронска контрола
возење по надолнина DAC, EPS серво волан со три режими: MIN, MID, MAX, рачка на менувачот десно, алуминиумски тркала 14″, нова TFT 7″ дигитална табла, дводелно седиште, потпирач за грб и шипки за совозачи, приклучок 12V, USB штекер тип A и C, електричен крик 3500lb, кука за приколка со ел. приклучок за сигнализација, целосно LED осветлување, ретровизори, амортизери за масло.

Orange
Camo

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина  2445 X 1264 X 1435MM
  Меѓуосовинско растојание 1480ММ
  Минимално растојание од подлога 305ММ
  Минимален радиус на вртење
  Тежина на возилото 434КГ
  Носивост 300КГ
  Запремина на резерварот 26Л
  АГРЕГАТ
  Тип V2CIL,4Т,SOHC,8V,водено ладење
  Зафатнина 800 цм3
  Максимален обртен момент 78Nm -5500
  Максимална моќ 52,5KW / 70KS – 7500
  Напојување со гориво ЕЛЕКТРОНСКО ВРСКУВАЊЕ НА ГОРИВО – BOSCH EFI (UP6.0) КОНТРОЛА НА ГЛАС ВОЗЕЊЕ ПО ЖИЧКА
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија + РЕЖИМИ: СПОРТ, НОРМАЛЕН, РАБОТА
  Менувач CVT СО КОПИРАЊЕ НА МОТОРОТ + ПОМОШ НА НАДОЛНИЦА DAC
  Пренос на сила селективен 2 WD/4WD+блокада на преден диференцијал
  Максимална брзина 60km/h – HOMOLOGATION LIMITED
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ЕЛЕКТРОНСКИ СЕРВО EPS – СО ТРИ РЕЖИМИ: MIN, MID И MAX
  Амортизери yљени амортизери
  Суспензија на тркалата – преден / заден ДВОЈНИ НАПРЕКНИ РАМЕНИ / ЗАДОЛЕЖНИ НАГОГИТУДИНАЛНИ рамења, НЕЗАВИСНИ
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 2xdisk + ПАРКИНГ
  Бандажи-напред/позади АЛУМИНИУМ 14×6,5 RIM / 14X8,5 RIM
  Пнеуматици-напред/позади 26×8-14 / 26×10-14

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “CFORCE X8”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com