CL-X 700 ABS SPORT

430,000.00 ден

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

*Во цената е вклучен ДДВ

Опис на мотоциклот

Новиот SPORT модел од фамилијата на CLX. Модерен Cafe Racer со нови технолошки решенија, кој го задржа ретро стилот. SPORT моделот се издвојува со дупли BREMBO кочници на предното тркало, LED светлосни групи кои го следат дизајнот на моторот (ознака Х), спортско седиште, исто така поседува и со два мода за возење (EKO и SPORT). Овој модел е идеален спој помеѓу стариот стил и модерната технологија.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Електронска опрема на гасот Ride By Wire, Модови на возење-  SPORT и ECO, CF-SC лизгачко квачило, KYB суспензија со полно подесување -напред UpsideDown, Алуминиумски бандажи, ABS Континентал, BREMBO систем за кочење, Темпомат, целосно интелигентно LED осветлување, USB порт.

boja cfmoto clx 700 sport

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2096 x 790 x 1130 mm
  Меѓуосовинско растојание 1435 мм
  Минимално растојание од подлога 160 мм
  Минимален радиус на вртење
  Тежина на возилото 205 кг
  Носивост
  Запремина на резерварот 13 л
  АГРЕГАТ
  Тип 2CIL,4Т,SOHC,8V,водено ладење
  Зафатнина 693 цм3
  Максимален обртен момент 61Nm -6500
  Максимална моќ 52kW / 70KS -8750
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија – КОНТРОЛА НА ГАС
  Менувач ПРИРАЧНИК 6 ПРИРАЧНИЦИ, CF-SC slipper clutch
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ПРИМЕНУВАЧКА ТЕЛЕСКОПИКА UPSIDE DOWN VILA / MULTI-LINK
  Амортизери Нафта назад со прилагодување на KAYABA
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 1xdisk ДВАКАНЕЛСКИ АБС КОнтинентална ГЕРМАНИЈА
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 18″ / 17″
  Пнеуматици-напред/позади 110/80 R18 / 180/55 R17 PIRELLI ROUTE MT60

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com