cfmoto македонија 2021
АТВ, ВозилаCFORCE 625 OVERLAND

CFORCE 625 OVERLAND

648,000.00 ден

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

Доплата

Портокалова – 9.300
Црвена – 9.300
Маскирна – 12.340

*Во цената е вклучен ДДВ

Quick Info Categories: Tags:

ОПИС НА ВОЗИЛО

Сега ви носиме специјално издание наречено OVERLAND. Уникатната боја Granite Ridge во комбинација со фантастични детали кои го прават моделот CFORCE 625 неодоливо атрактивно теренско возило е поврзана со пакет дополнителна опрема и исклучително сигурен едноцилиндричен агрегат кој испорачува 44 КС, што ве прави подготвени за најсложените авантуристички возења. Овој ATV со специјалниот печат на нашата компанија доаѓа и со повеќебоен LCD дисплеј со посебна позадина што овозможува видливост во сите временски услови. За оние кои сакаат да возат до крајните граници и при сите временски услови, веќе има стандардно задно осветлување на контролите што овозможува подобра видливост во темница, во комбинација со исклучително удобно ергономско седиште покриено со специјален материјал за брзо сушење што ја зголемува удобноста. не само на возачот туку и на патниците.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: ЕПС серво волан, шофершајбна, предна и задна шипка, заштита на подвозјето со лизгачка плоча, алуминиумски тркала, ЛЦД дигитална контролна табла, седишта во два чекора, задна табла, рачка за патници, кутија за ролна, 12V приклучок и приклучок за USB, електричен закачам со ел. приклучок за сигнализација, LED светла, ретровизор

БОЈА: Гранит Риџ

Orange
Gray
Blue
Camo

Испрати барање

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2235 X 1180 X 1390MM
  Меѓуосовинско растојание 1480MM
  Минимално растојание од подлога 270MM
  Минимален радиус на вртење 7,4M
  Тежина на возилото 395кг
  Носивост 220кг
  Запремина на резерварот 18л
  АГРЕГАТ
  Тип 1CIL,4Т,SOHC,4V.,водено ладење
  Зафатнина 580цм3
  Максимален обртен момент 49Nm – 5250
  Максимална моќ *off-road 33kW (45KS) – 6750
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач CVT со моторно кочење CVTech Canada
  Пренос на сила селективен 2 WD / 4WD+блокада на преден диференцијал (автоматска задна блокада)
  Максимална брзина 90km/h
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад двојни А попречни рамења независни /

  двојни А попречни рамења независни

  Амортизери гасни со подесување
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 2xdisk
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 12″ / 12″
  Пнеуматици-напред/позади 25×8-12 / 25×10-12

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “CFORCE 625 OVERLAND”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com