CL-X 700 ABS

443,000.00 ден

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

*Во цената е вклучен ДДВ

Опис на мотоциклот

Во време кога барате да го искористите секој слободен момент, барајте средство за да го исполните. Вие сте на вистинската адреса, новата класа CL-X е посебна приказна.
Lifestyle како начин на живот …

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Ride By Wire – електронска контрола на гас, Cruise Controle – Tempomat, систем за сопирање со двојни канали ABS, Upside Down превртена вилушка, алуминиумски тркала, гуми PIRELLI Route MT60, дигитален контролен панел, целосно LED светло и осветлување, ретровизори, USB.

boja cfmoto cl-x-700

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2107 x 887 x 1200 мм
  Меѓуосовинско растојание 1435 мм
  Минимално растојание од подлога 160 мм
  Минимален радиус на вртење
  Тежина на возилото 196 кг
  Носивост
  Запремина на резерварот 13 л
  АГРЕГАТ
  Тип 2CIL,4Т,SOHC,8V,водено ладење
  Зафатнина 693 цм3
  Максимален обртен момент 68Nm -6500
  Максимална моќ 55kW / 75KS -8500
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија – КОНТРОЛА НА ГАС
  Менувач ПРИРАЧНИК 6 ПРИРАЧНИЦИ, ЛАШИЧКИ ЛАГОВИ
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ПРИМЕНУВАЧКА ТЕЛЕСКОПИКА UPSIDE DOWN VILA / MULTI-LINK
  Амортизери Нафта назад со прилагодување на KAYABA
  Кочници-напред/позади хидраулични – 1xdisk / 1xdisk ДВАКАНЕЛСКИ АБС КОнтинентална ГЕРМАНИЈА
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 18″ / 17″
  Пнеуматици-напред/позади 110/80 R18 / 180/55 R17 PIRELLI ROUTE MT60

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com