UFORCE 600 EPS

ЛЕТНА АКЦИЈА ДО 15 СЕПТЕМВРИ 680,000.00 ден

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

UFORCE 600 EPS /TITANIUM GRAY – 11.800€
UFORCE 600 EPS /ROYAL BLUE – 11.800€
UFORCE 600 EPS /TRUETIMBER CAMO – 12.000€ (по нарачка)

*Во цената е вклучен ДДВ

Quick Info Categories: Tags:

ОПИС НА ВОЗИЛО

Потполно новоразвиена верзија на популарниот работник.Ја подигнуваме скалата на вредноста во однос на моделот UF550.Сега со јак агрегат.Опремете го со кабина,гасеници или како верзија за лов(Hunter) и ќе имате сериозен помошник за работа.

Сконцентрирајте се на работата,ние се грижиме за превозот…

ПОДВОЗЈЕ

Вешање на тркала-Дупли А попречни рамења

Бандажи-челични бандажи

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: EPS серво управувач,Алуминиумски бандажи,дигитален контролен панел,рачки за сопатникот,сигурносни појаси на седишта,Roll-bar, 12V приклучок, УСБ-приклучок, електричен витло, кука за приколка со ел.приклучок за сигнал, ЛЕД дневни светла,ретровизори,полу-врата,простор за ситници,товарен простор со можност за кипање.

ОПЦИОНАЛНА ОПРЕМА: Полу-ветробран,кров.

POŠALJITE UPIT

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2972 X 1610 X 1850 MM
  Меѓуосовинско растојание 2050MM
  Минимално растојание од подлога 290 мм
  Минимален радиус на вртење 6,8 м
  Тежина на возилото 689 кг
  Носивост 320 кг
  Запремина на резерварот 40 л
  АГРЕГАТ
  Тип 1CIL,4Т,SOHC,4V.,водено ладење
  Зафатнина 583 цм3
  Максимален обртен момент 49Nm – 5250
  Максимална моќ 30kW (41,6KS)  – 6750
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач CVT со моторно кочење CVTech Canada
  Пренос на сила селективен 2 WD / 4WD + блокада на преден диференцијал
  Максимална брзина 60 км/ч
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад двојни А попречни рамења независни
  Амортизери масло со подесување
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 2xdisk
  Бандажи-напред/позади челични тркала 12″ / 12″
  Пнеуматици-напред/позади 25×8-12 / 25×10-12

  1 pregled za UFORCE 600 EPS

  Nema kritiki seušte.

  Bidete prvi koi ќe razgledate “UFORCE 600 EPS”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com