CL-X 700 ADVENTURE ABS

472,900.00 ден

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

*Во цената е вклучен ДДВ

Опис на мотоциклот

700CL-X Adventure е нео-ретро мотоцикл со умерени теренски способности, истовремено и најавантуристичка верзија на CL-X фамилијата. Во суштина, тоа е одраз на вашиот животен став, страст и авантуристички дух.

Бои: Aurora Blue.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА:Ride By Wire – електронска контрола на гасот, режими на возење – уличен и offroad, Cruise Controle – Темпомат, ABS двоканален кочнички систем, предни радијални алатки, Upside Down предна амортизер KAYABA, челични жичани тркала, PIRELLI SCORPION RALLY STR гуми, дигитална контролна табла, полна LED светлосна сигнализација и осветлување, ретровизори, USB, носачи за ташни.”

 

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2115 X 892 X 1290MM
  Меѓуосовинско растојание 1435 мм
  Минимално растојание од подлога 170MM
  Минимален радиус на вртење
  Тежина на возилото 203 кг
  Носивост
  Запремина на резерварот 13 л
  АГРЕГАТ
  Тип 2CIL,4Т,SOHC,8V,водено ладење
  Зафатнина 693 цм3
  Максимален обртен момент 61Nm -6500
  Максимална моќ 52kW / 70KS -8750
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија – КОНТРОЛА НА ГАС
  Менувач ПРИРАЧНИК 6 ПРИРАЧНИЦИ, CF-SC slipper clutch
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ПРИМЕНУВАЧКА ТЕЛЕСКОПИКА UPSIDE DOWN VILA / MULTI-LINK
  Амортизери Нафта назад со прилагодување на KAYABA
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 1xdisk ДВАКАНЕЛСКИ АБС КОнтинентална ГЕРМАНИЈА
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 18″ / 17″
  Пнеуматици-напред/позади 110/80 R18 / 170/60 R17 PIRELLI SCORPION RALLY STR

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com