CL-X 300 ABS

270,000.00 ден

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

*Во цената е вклучен ДДВ

Опис на мотоциклот

“CFMOTO CL-X 300 е доказ дека класиката не мора да значи досадна. Доказаната техничка основа на неговиот брат 300NK, кој нуди изобилие на забава, чисто возбудување при возење и лесно ракување, запаковано во класичен мотоциклистички стил со примеси на екстраваганција. Чиста забава со стил, верзија на позрелите CL-X модели.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: ABS двоканален кочнички систем, предни радијални алатки, Upside Down преден амортизер KAYABA, алуминиумски тркала, дигитална контролна табла, полна LED светлосна сигнализација и осветлување, ретровизори, USB.

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2020 X 8352 X 1138MM
  Меѓуосовинско растојание 1365MM
  Минимално растојание од подлога
  Минимален радиус на вртење
  Тежина на возилото 155KG
  Носивост
  Запремина на резерварот 14.5 л
  АГРЕГАТ
  Тип 1 ЦИЛИНДРИЧЕН, 4Т, 4 ВЕНТИЛИ, ВОДЕНО ЛАДЕЊЕ
  Зафатнина 292CM3
  Максимален обртен момент 25NM-7000
  Максимална моќ 20,5KW/28KS-8750
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија – КОНТРОЛА НА ГАС
  Менувач ПРИРАЧНИК 6 ПРИРАЧНИЦИ, CF-SC slipper clutch
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ПРИМЕНУВАЧКА ТЕЛЕСКОПИКА UPSIDE DOWN VILA / MULTI-LINK
  Амортизери Нафта назад со прилагодување на KAYABA
  Кочници-напред/позади J.JUAN хидраулични – 2xdisk / 1xdisk ДВАКАНЕЛСКИ АБС КОнтинентална ГЕРМАНИЈА
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 17″ / 17″
  Пнеуматици-напред/позади 110/70 R17 / 150/60 R17

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com