700MT ABS

407,000.00 ден

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА ФОТОГРАФИИТЕ МОЖЕ ДА ИМААТ ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА КОЈА НЕ Е ВКЛУЧЕНА ВО ОСНОВНАТА ЦЕНА НА ВОЗИЛОТО!

*Во цената е вклучен ДДВ

Опис на мотоциклот

700MT е олицетворение на слободата и духот на истражување. Го разгорува духот на авантура кај возачите, поместувајќи ги границите и отворајќи нови граници.

700MT е заснован на докажаниот дизајн на моторната платформа на CFMOTO, 693cc двоцилиндричен реден мотор со течно ладење. Обезбедува подобри перформанси на вртежниот момент при мали брзини.

Обликот на каросеријата го подобрува чувството за контрола на возењето, резервоарот за гориво има поостри линии, а страничните браници (штитници?, крила?) ја нагласуваат робусноста. Со оптимизацијата на предните светла, дизајнот е поагресивен и осветленоста е подобрена за подобро покривање на патот напред.

БОИ: Маглина црна, маглина бела

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: CF-SC пролизгувачко квачило, целосно прилагодлива суспензија KYB – предна UpsideDown, Алуминиумски бандажи, ABS Continental, систем за сопирање J.JUAN, интелигентно LED осветлување, 5-инчен TFT дисплеј, USB порта Type-A и Type-C, прилагодливо ветробранско стакло, штитници за раце на возачот.

ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА: Странични кутии со загради

Nebula black CFMOTO
Athens blue

POŠALJITE UPIT

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2096 x 790 x 1130 mm
  Меѓуосовинско растојание 1435 мм
  Минимално растојание од подлога 160 мм
  Минимален радиус на вртење
  Тежина на возилото 205 кг
  Носивост
  Запремина на резерварот 13 л
  АГРЕГАТ
  Тип 2CIL,4Т,SOHC,8V,водено ладење
  Зафатнина 693 цм3
  Максимален обртен момент 61Nm -6500
  Максимална моќ 52kW / 70KS -8750
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија – КОНТРОЛА НА ГАС
  Менувач ПРИРАЧНИК 6 ПРИРАЧНИЦИ, CF-SC slipper clutch
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ПРИМЕНУВАЧКА ТЕЛЕСКОПИКА UPSIDE DOWN VILA / MULTI-LINK
  Амортизери Нафта назад со прилагодување на KAYABA
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 1xdisk ДВАКАНЕЛСКИ АБС КОнтинентална ГЕРМАНИЈА
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 18″ / 17″
  Пнеуматици-напред/позади 110/80 R18 / 180/55 R17 PIRELLI ROUTE MT60

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com