800MT Touring

616,400.00 ден

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

*Во цената е вклучен ДДВ

ОПИС НА ВОЗИЛО

Новиот модел на CFMOTO 800 MT TOURING се стреми кон возачи со високи барања. Импресивен карактер, богата опрема и КТМ-гени. Авантуристичкото возење сега има друга димензија.Интензивен адреналин, силни емоции. Секој ден ќе биде инспиративен. Неговата мисија не е таму каде што е патот,туку каде што ве води умот.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Електронска контрола на гасот Ride by Wire, Режими на возење- дожд (Rain) и спорт (Sport),CF-SC лизгачка педала,двонасочни Quickshift-er, KYB придушување со целосно прилагодување напред- UpsideDown, жичени бандажи, ABS BOSCH систем за сопирање во кривина, мултифункционален IPS TFT дисплеј,Tempomat (контрола), целосно интелигинтно LED осветлување, светла за магла, интегрирана заштита за возачот и мотоцикалот,ЦЕНТРАЛЕН ШТЕНДЕР, стартување на мотоцикалот без клуч,стабилизатор на воланот,мониторинг на притисок во гумите,прилагодлива шофершајбна,загреано дводелно седиште, греачи на рачките, дупли USB приклучок, 12V приклучок.

ОПЦИОНАЛНА ОПРЕМА: Алум.куфери 2x странични,1x централен и држачи за куфери.

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2234 X 853 X 1277 MM
  Меѓуосовинско растојание 1531 мм
  Минимално растојание од подлога 190 мм
  ВИСИНА НА СЕДИШТА 825MM
  Тежина на возилото 231 кг
  Носивост
  Запремина на резерварот 19 л
  АГРЕГАТ
  Тип 2CIL ПАРАЛЕЛНО РЕДОВНО СОСТАНИ,4Т,DOHC,8V.,водено ладење
  Зафатнина 799 цм3
  Максимален обртен момент 77NM-6075
  Максимална моќ 70KW/95KS-9000
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU
  Менувач ПРИРАЧНИК 6 ПРИРАЧНИЦИ
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина 170 км/ч
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ТЕЛЕСКОПСКА ВИЛА / CANTILEVER
  Амортизери НАФТА ЗАДНИ СО ПРИРАБОТКА
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 1xdisk ОПРЕМЕНИ АБС КОнтинентална ГЕРМАНИЈА
  Бандажи-напред/позади
  ЖИЧНИ ТРКАЛА
  Пнеуматици-напред/позади
  110/80R19 150/70R17 TUBELES

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “800MT Touring”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com