cfmoto македонија 2021
ATV vozila ИЗНАЈМУВАЊЕ НА АТВ ВОЗИЛА – ПОПУЛАРЕН НАЧИН ЗА УЖИВАЊЕ ВО ПРИРОДАТА

ИЗНАЈМУВАЊЕ НА АТВ ВОЗИЛА – ПОПУЛАРЕН НАЧИН ЗА УЖИВАЊЕ ВО ПРИРОДАТА

Во последните неколку години, туризмот доста напредна и се промени. За разлика од порано, пристигнувањето и присуството на одредената локација не е главна цел во туризмот.

Голем број туристи пројавуваат желба за најразлични адреналински активности како патување и истражување на потешко пристапните локации, а тоа отвори една поинаква можност односно,

изнајмување АТВ возила кои претставуваат идеално решение за постигнување на таа цел.

Благодарение на својата практичност, лесно управување, способноста за движење по различни, па и тешко достапни терени како и можноста да имате постојан контакт со природата, АТВ возилата станаа омилената активност за многу туристички дестинации.

 

Изнајмувањето на АТВ возила е идеалното решение за љубителите на природата, авантурите и адреналинот, како на планините така и во котлините и off-road патиштата.

Со изнајмувањето на АТВ возила, вие ќе го направите вашиот одмор незаборавен, како поради самото искуство на возење на едно возило од овој тип,

така и  преку запознавањето на местата од една друга перспектива.

Кога летната сезона започнува, сите сакаме да го најдеме своето совршено место за летен одмор каде што ќе можеме квалитетно да го поминеме

нашето време со најблиските и пријателите, но исто така и да уживаме и на чист и свеж воздух во природата.

Исто така, важен аспект од нашето планирање на одморот е и испробување на нови возбудливи работи. Возењето на АТВ може да биде една од најдобро донесените одлуки оваа година.

Ништо не пружа такво задоволство и опуштеност, како што тоа го прави возењето на едно од овие четирицикли во недопрената природа и неосвоените предели

на нашите планини и национални паркови, како Галичица или Маврово или пак Попова Шапка или Скопска Црна Гора.

 

Компанијата CFMOTO важи за бренд од доверба и не е чудно што нашите возила се најзастапени и најприсутни во понудите за изнајмување на агенциите низ нашата земја и пошироко во околината. Доказ за квалитет се издржливите и висококвалитетни возила, за кои не постојат пречки кои не можат да се надминат.

Кога зборуваме за изнајмување четирицикли, во преден план се издвојуваат неколку модели на овие возила:

  • CFORCE 450L импресионира со својата цврстина и компактност и е безбеден избор и за почетници и за искусни возачи на четворица.
  • CFORCE 520L е исто така еден од многу привлечните модели на овој тип на возила. Станува збор за влезен модел на платформата на горенаведениот модел, со засилена енергетска единица.
  • CFORCE 625 TOURING не само што е најбаран кај нас, туку е случај и на глобално ниво

Во прилог дел од нашите агенции за рентање низ државата и во регионот…

Р.С МАКЕДОНИЈА :

  1. Атв Адреналин – Охрид
  2. ATV Adventure – Охрид
  3. Dsc_atv_adventure – Катланово
  4. Atv Adventour – Скопје

Р.СРБИЈА :

1. Zlatibor Gold kvadovi – Златибор
2. Exit rent – Копаоник
3. Tara Quad – Тара
4. Rajski horizonti – Сребрено езеро
5. Restoran Kurta – Тара
6. Q4 Quar rental – Зрењанин
7. ATV Avantura– Рајац
8. Etno selo Sunčana reka– Бања Ковиљача
9. Rucka Promet – Белград

 

CFMOTO – многу повеќе од што очекувавте !!!

Podelite sa prijateljima

CFMOTO

Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

Контакт информации

Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
УЛ.Пролет 4А, Скопје
+389 70 97 75 72
adimusevski@yahoo.com