CFORCE 520 L

6,290.006,490.00

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

CFORCE 520 L Црна – 6290€
CFORCE 520 L Сина – 6290€
CFORCE 520 L Портокалова – 6440€
CFORCE 520 L Камо – 6490€

Clear

*Во цената е вклучен ДДВ.

*Во цената е вклучен ДДВ

Quick Info SKU: N/A Categories: Tags:

Additional information

БОИ

Црна, Сина, Портокалова, Камо

OПИС НА ВОЗИЛО

Модел на влезно ниво на платформата на послабиот модел CForce 450L со посилен мотор.Возилото дава можност и за употреба во рекреативни и работни задачи. Опремено како и послабата верзија,овозможува поголема употребливост.

БОИ: Црна, сина, портокалова (додаток 150€), камо (додаток 200€).
ОЦИЈА НА БОИ: Crystal orange (додаток 150€), True timber camo (додаток 200€).СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Алуминиумски тркала, дигитален контролен панел, дводелно седиште, наслон за грб и огради за совозач, 12V приклучок, USB приклучок, електричен винч, кука за приколка со ел. приклучок за сигнал, ЛЕД дневни светла, ретровизори, штитници за раце, пластични прегради за превоз на товар напред и назад.

Испрати барање

  TEHNIČKE KARAKTERISTIKE

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2380 x 1110 x 1350 мм
  Меѓуосовинско растојание 1460 мм
  Минимално растојание од подлога 250 мм
  Висина на седиштето 530 мм
  Тежина на возилото 382 кг
  Носивост 230 кг
  Запремина на резерварот 14 л
  АГРЕГАТ
  Тип 1CIL,4Т,SOHC,4V.,водено ладење
  Зафатнина 495 цм3
  Максимален обртен момент 46Nm – 5800
  Максимална моќ 26,8KW/36KS-6570
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач CVT со моторно кочење CVTech Canada
  Пренос на сила селективен 2 WD / 4WD+блокада на преден диференцијал
  Максимална брзина 60km/h (ОГРАНИЧЕНО ОДОБРУВАЕ)
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад двојни А попречни рамења независни
  Амортизери гасни со подесување
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 1xdisk
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 12″ / 12″
  Пнеуматици-напред/позади 25×8-12 / 25×10-12

  1 review for CFORCE 520 L

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “CFORCE 520 L”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com