CFORCE 450L

5,590.005,790.00

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

CFORCE 450L Црна – 5590€
CFORCE 450L Сина – 5590€
CFORCE 450L Портокалова5740
CFORCE 450L Камо – 5790

Clear

*Во цената е вклучен ДДВ.

*Во цената е вклучен ДДВ

Quick Info SKU: N/A Categories: Tags:

Additional information

БОИ

Црна, Сина, Портокалова, Камо

ОПИС НА ВОЗИЛО

Компактно, цврсто и безбедно возило CFORCE 450L кое носи чистокрвна ДНК од семејството CFMOTO CFORCE. Сигурен теренец за работа, но и за рекреација, нуди незаменлива удобност за возачот и неговиот патник.Таа е погодна за искусни, но и за помалку искусни адреналински зависници.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Алуминиумски тркала, дигитален контролен панел, рачни заштитници, дводелно седиште, наслон за грб и огради за патници, 12V приклучок, USB приклучок, електричен винч, кука за приколка со ел. сигнална врска, ЛЕД дневни светла, огледала, рачни чувари.
БОИ: Црна, сина, портокалова (додаток 150€), камо (додаток 200€).
ОЦИЈА НА БОИ: Crystal orange (додаток 150€), True timber camo (додаток 200€).
ОПЦИОНАЛНА ОПРЕМА:

Orange
Camo

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2300 x 1100 x 1350 мм
  Меѓуосовинско растојание 1460 мм
  Минимално растојание од подлога 240 мм
  Минимален радиус на вртење 7,2 м
  Тежина на возилото 370 кг
  Носивост 210 кг
  Запремина на резерварот 15 л
  АГРЕГАТ
  Тип 1CIL,4Т,SOHC,4V.,водено ладење
  Зафатнина 400 цм3
  Максимален обртен момент 35Nm – 5900
  Максимална моќ 14,8KW (19,9KS) -5600 *OFF-ROAD 24KW (33KS) -7000
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач CVT со моторно кочење CVTech Canada
  Пренос на сила селективен 2 WD / 4WD+блокада на преден диференцијал
  Максимална брзина 95 км/ч
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад двојни А попречни рамења независни
  Амортизери гасни со подесување
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 1xdisk
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 12″ / 12″
  Пнеуматици-напред/позади 25×8-12 / 25×10-12

  1 review for CFORCE 450L

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “CFORCE 450L”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com