cfmoto македонија 2021

CFORCE 625 TOURING

499,000.00 ден

eps-standard-cfmotogarancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

Доплата

Портокалова – 9.300
Црвена – 9.300
Маскирна – 12.340

CFORCE 625 TOURING 533.000 ден

СЕРВО УПРАВУВАЧ – 533.000 ден

*Во цената е вклучен ДДВ

Quick Info Categories: Tags:

ОПИС НА ВОЗИЛО

Најбараниот модел на АТВ, не само во Македонија, туку и на глобално ниво!Комбинацијата на моќ и големина, со најмодерен дизајн и сериозни технички можности, ќе ги импресионира дури и најпребирливите возачи.За овој теренец не постојат препреки.Завртете е го светот околу себе!

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Алуминиумски тркала, дигитален контролен панел, рачни заштитници, дводелно седиште, наслон за грб и огради за патници, 12V приклучок, USB приклучок, електричен винч, кука за приколка со ел. сигнална врска, LED светла, огледала.
БОИ: Портокалова, сина, сребро, камо (додаток 200€).
ОЦИЈА НА БОИ: Crystal orange, True timber camo (додаток 200€).
OPCIONA OPREMA: EPS servo upravljač.

Orange
Gray
Blue
Camo

Испрати барање

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2310 x 1180 x 1390 мм
  Меѓуосовинско растојание 1480 мм
  Минимално растојание од подлога 270 мм
  Минимален радиус на вртење 7,4 м
  Тежина на возилото 395 кг
  Носивост 220 кг
  Запремина на резерварот 18 л
  АГРЕГАТ
  Тип 1CIL,4Т,SOHC,4V.,водено ладење
  Зафатнина 580 цм3
  Максимален обртен момент 49Nm – 5250
  Максимална моќ *off-road 30kW (40KS) – 6750
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач CVT со моторно кочење CVTech Canada
  Пренос на сила селективен 2 WD / 4WD+блокада на преден диференцијал (автоматска задна блокада)
  Максимална брзина 90km/h
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад двојни А попречни рамења независни
  Амортизери гасни со подесување
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 2xdisk
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 12″ / 12″
  Пнеуматици-напред/позади 25×8-12 / 25×10-12

  1 review for CFORCE 625 TOURING

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “CFORCE 625 TOURING”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com