CFORCE X4

375,800.00 ден

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

Доплата

Портокалова – 9.300
Црвена – 9.300
Маскирна – 12.340

*Во цената е вклучен ДДВ

Quick Info Categories: Tags:

ОПИС НА ВОЗИЛО

Компактно, цврсто и безбедно возило CFORCE 450L кое носи чистокрвна ДНК од семејството CFMOTO CFORCE. Сигурен теренец за работа, но и за рекреација, нуди незаменлива удобност за возачот и неговиот патник.Таа е погодна за искусни, но и за помалку искусни адреналински зависници.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Алуминиумски тркала, дигитален контролен панел, рачни заштитници, дводелно седиште, наслон за грб и огради за патници, 12V приклучок, USB приклучок, електричен винч, кука за приколка со ел. сигнална врска, ЛЕД дневни светла, огледала, рачни чувари.
БОИ: Црна, сина, портокалова (додаток 150€), камо (додаток 200€).
ОЦИЈА НА БОИ: Crystal orange (додаток 150€), True timber camo (додаток 200€).
ОПЦИОНАЛНА ОПРЕМА:

Orange
Camo

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина

  2386 X 1125 X 1205 MM

  Меѓуосовинско растојание 1460 мм
  Минимално растојание од подлога 262 мм
  Минимален радиус на вртење /
  Тежина на возилото 350 кг
  Носивост 240 кг
  Запремина на резерварот 17 л
  АГРЕГАТ
  Тип 1CIL,4Т,SOHC,4V.,водено ладење
  Зафатнина 400 цм3
  Максимален обртен момент

  31,1NM – 5500

  Максимална моќ

  20,7KW/31KS – 7250

  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач CVT со моторно кочење CVTech Canada
  Пренос на сила селективен 2 WD / 4WD+блокада на преден диференцијал
  Максимална брзина 60 км/ч
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад двојни А попречни рамења независни
  Амортизери гасни со подесување
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 1xdisk
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 12″ / 12″
  Пнеуматици-напред/позади

  25X812 / 25X10-12

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “CFORCE X4”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com