cfmoto македонија 2021

UFORCE 1000 XL EPS

1,110,000.00 ден

eps-standard-cfmoto garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

UFORCE 1000 EPS Мат сина – 14490€
UFORCE 1000 EPS Ултра сребрена – 14490€

*Во цената е вклучен ДДВ

Quick Info Categories: Tags:

ОПИС НА ВОЗИЛО

UFORCE 1000XL е UTV со 6 седишта базирано на моќниот UFORCE 1000, за корисници со различни потреби. Зголемениот капацитет за патници одговара на потребите за превоз на поголем број луѓе, било за работа или забава. Робустната конструкција на возилото и моќниот агрегат релаксираат корисникот во сите услови. Додадете кабина со греење и гусеници, зимата ќе добие сосема нова димензија во вашите очи.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Алуминиумски тркала, дигитален контролен панел, огради за совозач, безбедносни ремени, тркалачка лента, 12V приклучок, USB приклучок, електричен винч, кука за приколка со ел. сигнална врска, врска со предната кука, LED дневни светла, ретровизори, врати, прегради за складирање, простор за товар со кипање.
БОИ: Мат сина, ултра сребрена.
ОПЦИОНАЛНИ БОИ: True timber camo.
ОПЦИОНАЛНА ОПРЕМА: Полу-ветробранско стакло, покрив, врати.

Camo

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 3770 X 1615 X 1850 MM
  Меѓуосовинско растојание 2850MM
  Минимално растојание од подлога 310MM
  Минимален радиус на вртење
  Тежина на возилото 800 кг
  Носивост
  Запремина на резерварот 40 л
  АГРЕГАТ
  Тип V2CIL,4Т,SOHC,8V.,водено ладење
  Зафатнина 963 цм
  Максимален обртен момент 82Nm -6500
  Максимална моќ 63,4kW/85KS -7800
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач CVT со моторно кочење CVTech Canada
  Пренос на сила селективен 2 WD / 4WD + блокада на преден диференцијал
  Максимална брзина
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад двојни попречни рамења независни
  Амортизери масло со прилагодување
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 2xdisk
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 14″ / 14″
  Пнеуматици-напред/позади 27×9-14 / 27×11-14

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “UFORCE 1000 XL EPS”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com