cfmoto македонија 2021
CFMOTO ZEEHO AE8S+ ЕЛЕКТРИЧЕН СКУТЕР: ИДНИНАТА НА ГРАДСКОТО ВОЗЕЊЕ

ZEEHO AE8S+ ЕЛЕКТРИЧЕН СКУТЕР: ИДНИНАТА НА ГРАДСКОТО ВОЗЕЊЕ

Ви претставуваме еден од најновите модели на електрични скутери што го освојува пазарот – ZEEHO AE8S+, нашиот подбренд ZEEHO. Во овој блог ќе се фокусираме на неговите карактеристики, како и на придобивките од возењето електрични скутери во градот. Електричните скутери стануваат сè попопуларни поради нивните многубројни предности, како што се свесноста за животната средина, економичноста, практичноста и леснотијата на користење.

Електричните скутери се сè попопуларен избор за превоз во градовите ширум светот. Покрај тоа што се поеколошки, електричните скутери нудат многу предности во однос на традиционалните мотоцикли и автомобили:

1. Намалување на загадувањето: Електричните скутери не испуштаат штетни гасови и бучава. Тие на тој начин придонесуваат за намалување на загадувањето во градовите и за подобрување на квалитетот на воздухот.

2. Економично: Електричните скутери се поекономични во однос на трошоците за одржување, бидејќи не бараат промена на масло, филтер и свеќички. Исто така, цената на струјата е помала во однос на цената на горивото.

3. Лесно користење: Електричните скутери се лесни за употреба, без оглед на претходното искуство со возење мотоцикл. Тие не бараат рачно менување брзини, што ги прави погодни за почетници.

ZEEHO AE8S+ е еден од најновите модели на електрични скутери кој нуди супериорна технологија и дизајн. Некои од главните аспекти на овој модел се:

– Квалитет: ZEEHO AE8S+ е направен од квалитетни материјали, што обезбедува издржливост и отпорност на абење. Исто така, скутерот е дизајниран со акцент на ергономијата, што го прави удобно за возење.
– Безбедност: Овој електричен скутер има напредни безбедносни карактеристики како што се ABS систем за сопирање, LED светла за подобра видливост и контрола на стабилноста. Сето ова придонесува за безбедноста на возачите на патиштата.
– Перформанси: ZEEHO AE8S+ нуди импресивни перформанси, благодарение на неговиот моќен електричен мотор кој овозможува забрзување од 0 до 50 km/h за само 2,6 секунди.
– Автономија: Со едно полнење на батеријата, ZEEHO AE8S+ може да помине растојание до 140 km, што е повеќе од доволно за секојдневните потреби на градот. Батеријата може лесно да се отстрани и да се полни дома или во канцеларија.

AE8S+ има опсег од 120 км до 140 км, достигнува максимална брзина од 100 км/ч и му требаат само 2,6 секунди за да забрза од 0 до 50 км/ч. Батеријата може да се полни 2.500 пати, што е еквивалентно на 300.000 километри при нормална употреба. Функцијата за брзо полнење на батеријата овозможува полнење до 80% за 2,5 часа!

Скутерот е опремен со најнова технологија како неонски LED светла, старт без клуч, гуми Pirelli Diablo и Brembo диск сопирачки од 215 mm со ABS!

• Батерии: ATL NCM 69V32a*2
• Максимална брзина: 100 km/h
• Автономија: 140 километри
• Екран: 5′ TFT
• Три режими на возење: ECO, STREET и SPORT

ЕЛЕКТРИЧЕН СКУТЕР – ЗАШТЕДА НА ПАРИ И ВРЕМЕ

Една од клучните придобивки од возењето електричен скутер, како што е ZEEHO AE8S+, е значајната заштеда на пари и време. Одржувањето на овој скутер е минимално, што значи дека трошоците за одржување се значително помали во споредба со традиционалните мотоцикли и автомобили. Исто така, возењето електричен скутер им овозможува на возачите да го избегнат сообраќајниот метеж и лесно да најдат место за паркирање, што заштедува време.

Во денешно време, кога се посветува се повеќе внимание на заштитата на животната средина и намалувањето на штетните емисии на гасови, возењето електричен скутер како ZEEHO AE8S+ е одличен начин да се придонесе за зачувување на нашата планета. Со користење на електрични скутери ја намалуваме емисијата на јаглерод диоксид и други штетни гасови, што позитивно влијае на квалитетот на воздухот и на здравјето на жителите.

Електричниот скутер ZEEHO AE8S+ е одлична инвестиција за сите оние кои сакаат да уживаат во придобивките од возењето електрични скутери. Со своите супериорни перформанси, квалитет, безбедност и економичност, овој модел ја претставува иднината на градското возење.

Доколку размислувате да набавите електричен скутер, не пропуштајте ја можноста да го пробате ZEEHO AE8S+ и почувствувајте ги сите предности што ги нуди. Возењето електричен скутер не само што ќе го подобри вашето секојдневие, туку ќе придонесете и за зачувување на животната средина за идните генерации.

Дали сте подготвени брзо да ги наполните батериите и да тргнете на евтино градско возење и брзо да го пресечете градскиот сообраќаен метеж?

Podelite sa prijateljima

CFMOTO

Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

Контакт информации

Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
УЛ.Пролет 4А, Скопје
+389 70 97 75 72
adimusevski@yahoo.com