cfmoto македонија 2021
CFMOTO МОЌНИОТ 650NK Е ДОСТАПЕН ВО САЛОНОТ ВО СКОПЈЕ

МОЌНИОТ 650NK Е ДОСТАПЕН ВО САЛОНОТ ВО СКОПЈЕ

Ново во салонот на CFMOTO Македонија!

650NK е новиот крал на гамата CFMOTO NK што им обезбедува на возачите уште повеќе функции, вклучително KYB суспензија, гуми Pirelli Angel ST, подобрен менувач со 6 брзини за оптимизирани менувања на степените на пренос, голем 5-инчен TFT дисплеј, Bosch EFI (Евро 5), нови бандажи и нов агресивен NK стајлинг.

Во нашиот изложбен простор, на располагање се и другите модели од програмата на CFMOTO, еден од најпродаваните светски брендови, кој го носи потписот на KTM!

Посетете не и прегледајте ги сите модели, на www.cfmoto.mk или информирајте се директно на 070977572, односно во нашиот продажен салон на улица “Пролет” бр. 4а во Скопје.️

CFMOTO – Повеќе отколку што очекувате!

Podelite sa prijateljima

CFMOTO

Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

Контакт информации

Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
УЛ.Пролет 4А, Скопје
+389 70 97 75 72
adimusevski@yahoo.com