cfmoto македонија 2021
CFMOTO АКЦИЈА : За секој купен ZFORCE 1000 SPORT, добивате ГРАТИС- КРОВЕН КУФЕР !

АКЦИЈА : За секој купен ZFORCE 1000 SPORT, добивате ГРАТИС- КРОВЕН КУФЕР !

За сите љубители на авантурите, екстремните површини и терени, за незапириливите авантуристи во било која сезона од годината CFMOTO подготви уште една одлична АКЦИЈА.

За секој купен ZFORCE 1000 SPORT, следи ГРАТИС – кровен куфер за истиот !!!

Освен што доаѓа со 3 годишна гаранција, ова спортско возило има и одлични технички карактеристики и врвна стандардна опрема. Можеби и не сте виделе поубав спортски модел од овој, но

неговата убавина не се состои само во надворешниот дизајн. Модерниот концепт и запазените технички детали се гордост на нашите дизајнери во CFMOTO.

Материјал за шасија 20ChromeMolybdenum, модерен бензински мотор контролиран од електроника на BOSCH и контрола на гас Ride by Wire. Дистрибуција на силата и контрола на управувањето по мерка на спортските возила… Ова е иднината за Вас.

БОИ:  Сива и црвена
СТАНДАРДНА ОПРЕМА:  EPS серво управувач со прилагодување и заклучување, алуминиумски тркала, дигитален контролен панел TFT, прилагодливи седишта со безбедносни ремени,

огради за совозач, мал оддел, 12V приклучок и USB, електричен винч, кука за приколка со ел. сигнална врска, ЛЕД светла, ретровизори, полу врати.

Ексклузивниот производ како кровниот куфер е вистинскиот додаток за одлично помината авантура.

Ги комбинира функциите за монтажа на покривот и обемната UTV кутија. Така, две задачи се решаваат одеднаш: прво, заштита од врнежи и сончева светлина; второ, складирање на опрема

и лични предмети. Кровниот куфер е прикачен на самата рамка на возилото. Куќиштето се состои од две прегради; секој од нив е поделена со потпора.

4 гумени брави и завртки го обезбедуваат цврстото вклопување на капакот, што гарантира затегнатост и сигурност на багажникот.

ПОБРЗАЈТЕ И ИСКОРИСТЕТЕ ЈА ОВАА АКЦИЈА ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА !

За повеќе информации јавете се на тел.број 070 977 572

CFMOTO- многу повеќе од што очекувавте !

Podelite sa prijateljima

CFMOTO

Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

Контакт информации

Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
УЛ.Пролет 4А, Скопје
+389 70 97 75 72
adimusevski@yahoo.com