cfmoto македонија 2021
Возила, ССВZFORCE 1000 SPORT EPS

ZFORCE 1000 SPORT EPS

1,025,000.00 ден

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

*Во цената е вклучен ДДВ

Quick Info Categories: Tags:

ОПИС НА ВОЗИЛО

Дали сте виделе поубаво возило? Сепак, убавината е само маска на модерен концепт и технички детали со кои дизајнерите се исклучително горди.Материјал за шасија 20ChromeMolybdenum, модерен бензински мотор контролиран од електроника на BOSCH и контрола на гас Ride by Wire. Дистрибуција на силата и контрола на управувањето по мерка на спортските возила…
Звучи како иднината за вас? Точно.
Иднината е пред вас.

БОИ:  Сива и црвена
СТАНДАРДНА ОПРЕМА:  EPS серво управувач со прилагодување и заклучување, алуминиумски тркала, дигитален контролен панел TFT, прилагодливи седишта со безбедносни ремени, огради за совозач, мал оддел, 12V приклучок и USB, електричен винч, кука за приколка со ел. сигнална врска, ЛЕД светла, ретровизори, полу врати.

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 3135 x 1820 x 1820 мм
  Меѓуосовинско растојание 2285 мм
  Минимално растојание од подлога 310 мм
  Минимален радиус на вртење 11 м
  Тежина на возилото 690 кг
  Носивост 360 кг
  Запремина на резерварот 36,5 л
  АГРЕГАТ
  Тип V2CIL,4Т,SOHC,8V,водено ладење
  Зафатнина 962,6 цм3
  Максимален обртен момент 78Nm -7000
  Максимална моќ 59kW / 79KS -7500
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија – КОНТРОЛА НА ГАС RIDE BY WIRE
  Менувач CVT со моторно кочење CVTech Canada
  Пренос на сила 2 WD / 4WD + блокада на преден диференцијал (автоматска задна блокада)
  Максимална брзина ОГРАНИЧЕН ДО 60 км/ч – T1
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад двојни попречни рамења независни
  Амортизери гасни со подесување – Азот
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 2xdisk
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 14″ / 14″
  Пнеуматици-напред/позади 27×9-14 / 27×11-14

  Kritiki

  Nema kritiki seušte.

  Bidete prvi koi ќe razgledate “ZFORCE 1000 SPORT EPS”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com