cfmoto македонија 2021
CFMOTO АКЦИСКИ ЦЕНИ НА: CFMOTO 300 SR И CFMOTO 300 NK !!!

АКЦИСКИ ЦЕНИ НА: CFMOTO 300 SR И CFMOTO 300 NK !!!

Драги наши,

од ДЕНЕС вашите омилени мотоцикли CFMOTO 300 SRи CFMOTO 300 NK  се со АКЦИСКИ ЦЕНИ ‼️‼️

Моделите се изложени во нашиот продажен салон на улица ,,Пролет” 4А – Скопје и од денес се на акција, односно нивните цени се на попуст. %
Побрзајте и искористете го промотивниот попустот за преостанатите топли денови од овие месеци, за да ги поминете во нови искуства и авантури со едни од најпродаваните и најбезбедни мотоцикли !

1.NK 300 ABS 

Овој модел претставува напредок во сите насоки. Моделите како овој, со помал кубен капацитет сега се ,,поголеми” но и посилни, посовремени и побезбедни.

Младите и почетни возачи сигурно ќе знаат да ценат сè што може да понуди новиот NK 300 ABS. Импресивен градски-start пакет…

БОИ: Сребрено сина, црна.
СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Двоканални ABS, алуминиумски тркала ABS, дигитален контролен панел со сензор за ден / ноќ, дводелно спортско седиште, огради за совозач, LED светла и сигнализација, ретровизори.

 

 

2.SR 300 ABS

SportRacing ..иницијалите во името кажуваат сè. На првата трка од Светското првенство во 2020 година, во класата Мото 3, Алберт Аренас на KTM ја оствари првата победа во сезоната. Не заборавајте дека KTM е партнер на CFMOTO.

Карирано знаме на повидок …

БОИ: Црна, металик сина.
СТАНДАРДНА ОПРЕМА: ABS двоканални, алуминиумски тркала, дигитален контролен панел со сензор за ден / ноќ, дводелно спортско седиште, огради за совозач, ЛЕД светла и сигнализација, ретровизори, оклоп со ветробранско стакло.

Тел. за контакт: 070 977 572
CFMOTO- многу повеќе од што очекувавте!
Podelite sa prijateljima

CFMOTO

Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

Контакт информации

Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
УЛ.Пролет 4А, Скопје
+389 70 97 75 72
adimusevski@yahoo.com