cfmoto македонија 2021
CFMOTO ГЛОБАЛНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА CFMOTO 450 МТ НА ФИЛИПИНИТЕ

ГЛОБАЛНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА CFMOTO 450 МТ НА ФИЛИПИНИТЕ

CMOTO 450MT го започна своето патување од срцата на многу љубители на авантурите со спектакуларно глобално лансирање на Филипините.

Фантастичниот CFMOTO 450MT им беше претставен на светските медиуми на волшебниот остров Ел Нидо на Филипините, кој беше совршена локација за претставување на овој нов модел и сегмент во нашата понуда.

Бисерот на Филипините, Ел Нидо, кој е далеку од цивилизацијата, не маѓепса со својата недопрена природа, пријателските локални жители и вкусната храна. Овде нема престижни и познати синџири на хотели, сè е многу едноставно и опуштено,

без туристичка бучава, што беше идеално за тестирање на новиот 450MT.

Од пошумени патеки до песочни плажи, CFMOTO 450MT се покажа како совршен спој на технологија, перформанси и дизајн и е идеален за авантуристи кои бараат нови предизвици. Но, да одиме по ред.

CFMOTO 450MT ја доживеа својата прва презентација под светлата на саемот EICMA во Милано на крајот на 2023 година, а на 21 март 2024 година беше претставен пред повеќе од 150 членови на медиумите, гости и дистрибутери на својата глобална презентација на островот Ел Нидо на Филипините.

Моќната единица од 449 кубика е паралелна двојна DOHC со течно ладење со коленесто вратило од 270°, која испорачува 44 КС и вртежен момент од 44 Nm при 8500 вртежи во минута и е поставена offroad. Чувството за супериорна моќност е особено корисно при вртежи во средниот опсег, постигнато преку модификации на брегаста осовина, аголот на палење и системот за внесување-издув, додека се контролирани од BOSCH EFI. Двојната осовина за балансирање обезбедува минимални вибрации преку оваа погонска единица која реагира.

Рамката на решетката има идеална конструкција, цврстина и геометрија за освојување на сите видови терени.

Компактните димензии на мотоциклот, должина 2210, ширина 870 и висина од 1380 до 1430 милиметри во целина помагаат во

агилност со сува тежина од 175 кг. Прилагодливата суспензија KYB (телескопски вилушки од 41 мм, заден амортизер со повеќе врски, патување од 200 мм) е сигурен дел од овој велосипед за сите временски услови.

Лансирањето на моделот 450MT на островот Ел Нидо покажа дека токму овој филипински остров е погодна локација за овој adv мотоцикл, кој токму овде пред светската јавност ја покажа својата исклучителна способност и на најтешките терени. CFMOTO 450MT е мотоцикл што ќе се претстави најдобро без разлика дали возачот сака да крстари со него, да истражува или само да вози до работа. CFMOTO го претстави врвот на технологијата и можеме со сигурност да кажеме дека е вистински ѕвер во средната класа на мотоцикли кои се покажаа исклучително добро во својата природна средина, но исто така, исто толку важно, модел кој инспирира емоции.

Podelite sa prijateljima

CFMOTO

Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

Контакт информации

Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
УЛ.Пролет 4А, Скопје
+389 70 97 75 72
adimusevski@yahoo.com