cfmoto македонија 2021
CFMOTO CFMOTO секогаш на врвот: Одлично помината тура-авантура на Попова Шапка !!!

CFMOTO секогаш на врвот: Одлично помината тура-авантура на Попова Шапка !!!

Вчера на 17.07 (Недела) имавме одлично помината тура, која за цело друштво беше навистина незаборавна авантура !!!

CFMOTO и овој пат организираше настан во природа каде што вљубениците во off-road авантурите, како и горди сопственици на АТВ возила од CFMOTO имаа можност да уживаат во природата и чистиот воздух на Попова Шапка па се до врвот Љуботен.

Возевме со почетна точка и збирно место на групата од бензиската станица ,,ЛУКОИЛ“ кај Лешок, по падините и живописниот предел на Попова Шапка  со попатни паузи и по некоја фотка од целиот тим и дружбата, до планинарскиот дом ,,Љуботен“, каде што направивме пауза за ручек со традиционално тетовско гравче. Целиот овој настан беше организиран во сработка со нашиот дилер од Тетово, Општина Теарце  – MOTOLUSHI. 

Благодарност до сите кои учествуваа и беа дел од една ваква авантура која ветуваме нема да биде последна.Во прилог ви ги доловивме некои моменти кои барем малку ќе ви ја покажат атмосферата која ние ја имавме вчера.

До следна авантура друштво!!

CFMOTO- многу повеќе од што очекувавте!

Контакт тел- CFMOTO: 070977572

Контакт тел. – MOTOLUSHI : 071303935

 

Podelite sa prijateljima

CFMOTO

Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

Контакт информации

Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
УЛ.Пролет 4А, Скопје
+389 70 97 75 72
adimusevski@yahoo.com