cfmoto македонија 2021
CFMOTO CFMOTO е официјално достапен и во Охрид ! Големо отварање исполнето со многу новитети и промоции!

CFMOTO е официјално достапен и во Охрид ! Големо отварање исполнето со многу новитети и промоции!

Драги наши сегашни и идни членови на фамилијата CFMOTO, чест и задоволство ни е да ви го најавиме официјално отворениот салон отсега достапен и во Охрид, кај нашите дилери ИВО МАГ ТРАДЕ, со кои заеднички започнуваме едно ново поглавје и приказна исполнета со многу задоволни купувачи како и досега.

Вчеравечер, со почеток во 20 ч. имавме свечен настан со кој се одбележа нашата заедничка соработка, која се надеваме ќе допринесе за многу нови авантури и возбудливи искуства на сите кои се љубители на off-road и мотоциклизам. Нашата цел е да ги задоволиме потребите и желбите на купувачите во outdoor и adventure сегментот, кои сега ќе имаат можност да испробаат и да видат доколку досега не можеле да го сторат истото. Сега сме чекор поблиску до вас и желбата да створиме заеднички приказни кои долго ќе се паметат.

Како еден од најпродаваните брендови во Европа и пошироко, така и во нашиот регион CFMOTO завзема посебно место на нашиот пазар наменет за теренски возила и мотоцикли. Проширувањето на пазарот и подобрувањето на корисничкото искуство одат рака под рака, така и нашата визија и мисија се потполно задоволени кога станува збор за задоволството на купувачите.

Се надеваме дека ќе уживате во нашата галерија и моментите кои ги доловивме за вас според она колку ние уживавме и ви го пренесуваме со посебна гордост.

 

ПОВЕЛЕТЕ И ПОСЕТЕТЕ НЕ !!! Ве очекуваме на ул.Железничка бр.92, Охрид (во склоп на КИА продажен центар).

#ExperienceMoreTogether

Контакт тел: 078419401

Podelite sa prijateljima

CFMOTO

Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

Контакт информации

Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
УЛ.Пролет 4А, Скопје
+389 70 97 75 72
adimusevski@yahoo.com