cfmoto македонија 2021
CFMOTO CFMOTO ги открива сите нови концепт модели NK C22 и неговата под електрична марка ZEEHO на EICMA 2022

CFMOTO ги открива сите нови концепт модели NK C22 и неговата под електрична марка ZEEHO на EICMA 2022

Првиот ден од Меѓународниот саем за мотоцикли EICMA,во центарот на вниманието секако беше CFMOTO.

Водечкиот кинески производител на POWERSPORT индустријата пристигна во Милано со своите нови модели вклучувајќи ги NK-C22, Special Model 800MT SPORT R,

првиот електричен мотоцикл Papio Nova, како и целосно новата интелегентна платформа „CFMOTO RIDE“.

Модерниот под-електричен бренд ZEEHO беше официјално лансиран заедно со концептот Magnet и линиите AE8 и AE6.

800cc Concept NK-C22

NK-C22 е концептен модел базиран на моторната платформа CFMOTO 800cc.

Целото негово ,,тело” е покриено со ковани јаглеродни влакна, а штитникот за резервоарот за вода е исто така дизајниран како фиксирано ветровито крило со голема

визуелна напнатост. Задното лачно тело и кратката слаба опашка го направија целото возило многу компактен.

Неговиот сјај е впечатлив. Предното светло го пробива патот напред како стрела кон својата цел. Зад него протокот на футуристички линии и мускулест став се спојуваат

во неодолива покана за возење.Но, CFMOTO NK-C22 не е само убаво на лик. Моќта е во суштината на неговата привлечност. Возачите ќе ја почувствуваат автентичната душа

на оваа машина преку нејзините импресивни перформанси, не само при додавање на гаста, туку и во неговите леки движења и прилагоденото ракување.

Двојниот издув, едностраната рачка и препознатливите бандажи ја рефлектираат смелата и иновативна привлечност на NK-C22. SOP на NK-C22 ќе биде во 2023 година.

800MT SPORT R -Концепт за комбинирање на тркачки мотоцикал CFMOTO MOTO3 и 800MT

800MT Sport R е нов производ за оние кои сакаат секогаш да ги прошируваат своите граници и да возат спортски. Нов производ за возачи кои сакаат да се осмелуваат на патот.

Луѓе кои сакаат да ја трансформираат авантурата во спортско искуство со високи перформанси. Предизвик што CFMOTO сака да го преземе.

Се започна со добро познатиот спорт 800MT, мулти-теренски модел. Производ наменет за долги возења, панорамски погледи и авантури на удобно седиште.

Од Sport до Sport R, од лесно ракување до високи перформанси. Мотоциклот има многу причини за восхитување. Извонредно меѓуоскино растојание и спортски гуми,

врвни суспензии, сопирачки и многу специјални компоненти.

Спортското ерго обезбедува максимална контрола и забавно возење, додека прилагодениот дизајн гарантира аеродинамични перформанси. Животот е инспириран од тркачкиот тим CFMOTO, што го прави неговиот изглед уникатен и полн со индивидуалност. Возачите на MT Sport се добредојдени да се обидат и да уживаат во трката и на патеката и на патот.

Papio Nova – Првиот вистински електричен мотоцикл на CFMOTO

Како прв чист електричен мотоцикл под брендот CFMOTO, Papio Nova е брилијантен мотоцикл за управување и ниво на квалитет кои се споредливи со неговите ,,браќа и сестри““ бензинци. Опремен е со литиумски батерии 69,3V32A*2 и максимална коњска моќност достигнува 30 КС, а вртежниот момент може да достигне 251 Nm.

Досегот може да достигне 150 километри со урбана брзина. SOP на Papio Nova ќе биде готов во 2023 година.

CFMOTO RIDE – интелигентен систем на CFMOTO за да им донесе поврзанoст и забава на корисниците

Целосно новиот интелигентен систем CFMOTO RIDE беше откриен и пред светот, дополнително потврдувајќи ја посветеноста на CFMOTO за развој на својата интелигентна

технологија на глобално ниво. Со оваа платформа, функциите како што се интернет на возилата, мултимедијален интерфејс, паметни уреди за носење итн.

ќе ги поттикнат производите на CFMOTO да донесат побезбедно, поефикасно и поинтелигентно искуство во возењето –  ,,ЗАБАВА НА СЛЕДНО НИВО“.

ZEEHO и неговиот концептен модел: Магнет

CFMOTO размислуваше за дополнителни производи кои комбинираат паметна технологија и трендовска мобилност бидејќи трендовите и технологијата, како и потребите на

животната средина брзо се менуваат. ZEEHO е новиот бренд лансиран од CFMOTO за најдобро да ги задоволи барањата на помладата генерација и да биде најсоодветен за

трендовската урбана мобилност.

Магнет значи електрична енергија, што всушност претставува јадрото на овој концептен модел. Тоа е нов електричен скутер кој се впушта во напредна електрична мобилност

и паметно патување. Предвидува премиум спој на врвни перформанси, висока технологија и уникатен дизајн.Смелите пропорции и јасните главни линии на Magnet Concept го претставуваат неговиот смел став и уникатни карактеристики. Овој електричен мотоцикл ќе биде совршен избор за следната мобилност.

Линиите AE8 и AE6

AE8 е создаден за урбани млади на кои им е потребна мобилност. Достапен е во две верзии, AE8 S+ и AE8.

Перформансите се супериорни во однос на повеќето постоечки електрични мотоцикли. Максималната брзина е над 100 км/ч, со забрзување од 0-100 км/ч за 11 секунди

и максимален опсег од 120 км. Брзото полнење овозможува полнење до 80% за два часа.

Некои квалитетни компоненти, како што се моторот со среден погон и Bosch двоканалниот ABS систем на AE8 S+ обезбедуваат негови повисоки перформанси.

AE8 беше лансиран во Кина на почетокот на 2022 година и беше пофален од сопствениците насекаде.

КОНЦЕПТ за теренски CFMOTO: CFORCE X

CFMOTO продолжува да иновира какво може да биде искуството на возачот надвор од патот низ неговите производни линии.

Овој концепт ATV ги открива препознатливите дизајнерски знаци, вклучувајќи го и првиот поглед на новиот дизајн на предниот дел за претстојните модели.

Цврсти и земјени Granite Ridge тонови низ телото во цврст мат финиш се во контраст со впечатливиот флуоресцентен портокал.

Заповедниот изглед со новото RIDEVISION LED динамично осветлување, новиот дизајн на задниот дел со високопозиционираниот издув со две цевки го нагласува визуелното влијание.

Беше прикажана целосна линија на ATV/SSV и млади, вклучително и целосно нов ZFORCE 950 SPORT, ATV со средна големина CFORCE 520L и CFORCE 625 TOURING,

новата генерација на CFORCE 450 и CFORCE 520.  Ново од 2022 година наваму, CFMOTO го додаде CFORCE 110 со вбризгување гориво и првиот електричен спортски ATV за млади,

CFORCE EV110 во гамата.

 

Врз основа на моделите објавени од CFMOTO, многу е јасно да се види дека CFMOTO вложува континуиран напор во возилата со гориво и неговата решителност

и амбиција за електрификација и разузнавачка стратегија.

CFMOTO -многу повеќе од што очекувавте !

 

Podelite sa prijateljima

CFMOTO

Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

Контакт информации

Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
УЛ.Пролет 4А, Скопје
+389 70 97 75 72
adimusevski@yahoo.com