cfmoto македонија 2021
CFMOTO СПЕКТАКЛ ВО 2023: ПОГЛЕДНЕТЕ КОИ НОВИТЕТИ ВЕ ОЧЕКУВААТ ОВАА ГОДИНА

СПЕКТАКЛ ВО 2023: ПОГЛЕДНЕТЕ КОИ НОВИТЕТИ ВЕ ОЧЕКУВААТ ОВАА ГОДИНА

Полека влеговме во 2023 година, што на љубителите на нашиот бренд уште на самиот почеток им покажа дека ова ќе биде многу возбудлива година од аспект на новитети.

Нашиот тим за развој постојано работи напорно и ги слуша потребите на пазарот за да ви донесе модели на возила и мотоцикли кои ќе ви донесат многу добри возења, забава и авантура во текот на целата година.

ZFORCE 1000 SPORT R

Годината ја започнавме токму онака како што сакавме, интересно, динамично и со новитет кој веќе е во продажба овде. Овој нов мускулест SSV има поголема моќност, подобри перформанси, надградена суспензија, поголем TFT дисплеј, 29-инчни тркала со Beadlock бандажи, целосно нови шеми на бои. Ова се само дел од подобрувањата што ни ги донесе овој нов SSV модел.

300CL-X

Овој мотоцикл претставува совршена комбинација на моќ, елеганција и практичност, наменет за сите оние кои сакаат да почувствуваат вистинска авантура во возењето.

CFMOTO 300 CLX е опремен со моќен едноцилиндричен мотор од 292,4 cm3, кој може да развие максимална моќност од 27,6 КС и вртежен момент од 25,3 Nm. Благодарение на модерната технологија за вбризгување гориво, овој мотор обезбедува исклучителна економичност, што ќе ви овозможи да поминете долги растојанија без често полнење гориво.

300CL-X е опремен и со напредни сопирачки и суспензија кои ќе ви овозможат да се чувствувате безбедно и стабилно додека возите. Предното LED светло, модерните дигитални инструменти и спортскиот дизајн со агресивни линии го прават CFMOTO 300 CL-X уникатен и привлечен мотоцикл.

Покрај тоа, овој модел има и голем резервоар за гориво од 12,5 литри, кој ќе ви овозможи да возите долго време без потреба од застанување и полнење.

CFMOTO 300 CL-X е мотоцикл кој ќе ве воодушеви со своите перформанси, доверливост и модерен дизајн. Подгответе се за највозбудливото возење досега!

450SR

Со моќта на машина од 450 кубика, но со тежина во опсегот на модел од 250 кубика, CFMOTO 450SR ќе направи разлика на пазарот на две тркала. Сепак, тоа не е единствената карактеристика што го прави овој мотоцикл посебен. Нејзиниот агресивен изглед во стил на тркање дополнително го издвојува од конкуренцијата. Овој модел имавте можност да го погледнете од нашето известување од минатогодишниот саем EICMA во Милано, каде што го претставивме концептот SR-21. По тестовите, конечната верзија сега е пред нас – CFMOTO 450SR.

Со лансирањето на 450SR, докажавме дека футуристичките и концептуалните модели стануваат реалност овде. 450SR има одлична работна зафатнина на моторот за возачите од почетните нивоа кои сакаат да се движат кон модели со поспортски перформанси. Со паралелен двоцилиндричен мотор од 450cc со максимална моќност од 37kw@9500rpm. 450SR сега ја редефинира класата кај моделите до 500cc.

700 CL-X ADVENTURE

CFMOTO 700 CL-X Adventure е мотоцикл со средна големина дизајниран за возачи кои сакаат авантури. Овој мотоцикл е придвижуван од 693cc водено ладен четиритактен двоцилиндричен мотор со 4 вентили по цилиндар кој произведува моќност од 55 КС при 6.500 вртежи во минута. Моторот е поврзан со 6-брзински менувач, а погонот до тркалата е преку синџир. Мотоциклот има челична рамка со низок центар на гравитација која обезбедува стабилност и контрола во различни теренски услови.

CFMOTO 700 CL-X Adventure има стандардна опрема која вклучува големо шофершајбна, LED светла, странични држачи за обложување и заден багажник за товар. Инструмент таблата е дигитална со LCD екран. За безбедност, мотоциклот има ABS сопирачки кои се прилагодени за возење надвор од патот. Мотоциклот има и три режими на возење: Sport, Eco и Standard, кои може да се менуваат на воланот. Со оглед на димензиите на мотоциклот, тежината од околу 220 кг и капацитетот на резервоарот за гориво од 13 литри, CFMOTO 700 CL-X Adventure е наменет за долги возења по пат и за авантуристички возење на нерамни терени.

800NK

Влегувањето на нашата компанија на овој дел од пазарот е резултат на нашиот деловен однос со КТМ. Австрискиот бренд повторно ги воведе 790 Adventure и 790 Duke во својата палета за 2023 година, а нашиот бренд CFMOTO има голема заслуга за тоа, бидејќи моторите од 799cc што се користат во тие машини всушност се произведуваат во нашата фабрика.

Слично на нашите други новитети, 800NK е дело на Kiska Design Studio, компанијата која стои зад многу креации на KTM во изминатите неколку години.

Од ова успешно партнерство ја добивме оваа футуристичка и иновативна спортска патика, 800 NK – која ви ја претставивме на EICMA како концепт NK-C22. Достапни се 100 КС при 9.000 вртежи во минута. Дополнително, има и превртени предни вилушки, ABS што работи на сопирачките J.Juan напред и назад и максимална тежина од 186 килограми.

ZEEHO AE8+

Светот полека се повеќе се врти кон електричните возила, па нашата компанија го следи тој тренд.

Електричниот скутер ZEEHO ќе има автономија од 190 km, ќе постигнува максимална брзина од 100 km/h и ќе му требаат само 2,6 секунди за да забрза од 0 до 50 km/h – Идеален скутер за градот, но и за поблиска дестинација. Батеријата ќе има можност да се полни 2.500 пати, што е еквивалентно на 300.000 километри при нормална употреба.

Функцијата за брзо полнење на батеријата ќе овозможи да се наполни до 80% за 2,5 часа. Скутерот е опремен со најнова технологија како неонски LED светла, старт без клуч, гуми Pirelli Diablo и Brembo диск сопирачки од 215 mm со ABS. ZEEHO се произведува со користење на истиот високотехнолошки процес како мотоциклите KTM.

CFMOTO – многу повеќе од што очекувавте!

Podelite sa prijateljima

CFMOTO

Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

Контакт информации

Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
УЛ.Пролет 4А, Скопје
+389 70 97 75 72
adimusevski@yahoo.com