cfmoto македонија 2021
CFMOTO Ви го претставуваме CFORCE 1000 OVERLAND

Ви го претставуваме CFORCE 1000 OVERLAND

На нашата гама на ATV модели сега се приклучи уште еден редок примерок на моќно возило а тоа е CFORCE 1000 OVERLAND. Ова е исто така и специјален модел со ограничена количина за сите оние кои сакаат максимална безденост при возење дури и во најтешки услови и терени.

Уникатната Desert Ten боја која ја поседува овој модел е искомбинирана со фантастични детали кои го прават ова воизло одличен теренец.Доаѓа во пакет со додатна опрема и исклучително сигурен двоцилиндричен агрегат кој испорачува 85КС и е подготвен за сите предизивици.

 

Освен посебниот изглед што го има OVERLAND моделот а го нема обичниот CFORCE 1000 е и додатната опрема наменета за сите временски услови и сите видови на терен:

  • Уникатна Desert Tan боја ✅️
  • Специјално дизајнирани предни и задни бул барови со вградени LED светла во предниот бул бар ✅️
  • HDPE заштита на постројот ✅️
  • Дополнително ветробранско стакло ✅️
  • Дополнителен централен куфер кој се монтира наместо на совозачкото седиште ✅️
  • BEADLOCK бандажи ✅️

На предниот дел на овој модел доминира масивна, уникатна сијалица со интегрирани LED светла кои едноставно   се вклучуваат со прекинувач поставен на левата страна на воланот. Бул баровите имаат задача да го заштитат возилото од удари или гранки за време на возење надвор од патот. Моделот OVERLAND доаѓа со интегрирано ветробранско стакло и ефективни рачни штитници за заштита на возачот од ветер, кал и гранки на патот. Ветробранското стакло е добредојдено за ваква моќна машина, како за заштита на патниците, така и за неговиот изглед, бидејќиедноставно му дава авантуристички шмек.

CFORCE 1000 OVERLAND, како и стандардниот модел, има предна плоча изработена од висококвалитетен и издржлив материјал кој обезбедува простран товарен простор и многу точки за прицврстување на багажот.

CFORCE 1000 OVERLAND доаѓа со EPS волан или електричен серво што ќе го олесни возењето.

Секако, има и опрема која е стандардна во сите наши модели, поточно USB приклучок, штекер од 12V и ретровизори. Има и дигитален LCD дисплеј од 5 инчи кој лесно се чита дури и при најсилната сончева светлина и кој ви дава различни информации потребни додека возите.

Моќта не е проблем со овој модел.

CFORCE 1000 Overland го располага нашиот добро познат мотор од 963cc од стандардниот модел CFORCE 1000,

кој е доволно силен за екстремно возење, но не премногу бучен кога станува збор за возење со сафари до оддалечени дестинации. Менувачот традиционално го обезбедува канадскиот производител CVTech, кој досега се покажа како недостапен за возење надвор од патот и ви дава селективен погон на задните тркала или менувач 4×4 плус блокирање на предниот диференцијал.Моделот CFORCE 1000 OVERLAND има и автоматска задна брава.Моторното сопирање е повеќе од доволно и не наметливо, што е изразено за возилата од неговата класа.

Дури и најагресивните возачи ќе имаат многу моќ бидејќи Overland ја обезбедува идеалната количина што, во комбинација со вештината и знаењето на возачот, едноставно значи дека речиси и да нема ситуација во која нема да излезете победници.

Доколку сакате да имате вистинско авантуристички возило кое ќе ви обезбеди целосна безбедност и леснотија при возење на непознати терени, тогаш CFORCE 1000 OVERLAND е вистинското возило за вас. Високото ниво на завршница, модерниот дизајн, фантастичните перформанси на моторот, удобноста при возење, богатата стандардна опрема што ја добивате и разумната цена се доволни адути за да ја побарате оваа моќна куќа во нашите салони бидејќи бројот на модели достапни за продажба е ограничен. Не заборавајте дека сета оваа опрема што ја добивате со верзијата Overland, доколку ја купите одделно, би платиле значително повеќе доколку ги купите тие додатоци посебно.

CFMOTO- повеќе отколку што очекувате !

Podelite sa prijateljima

CFMOTO

Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

Контакт информации

Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
УЛ.Пролет 4А, Скопје
+389 70 97 75 72
adimusevski@yahoo.com