CFORCE X5

450,500.00 ден456,700.00 ден

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

CFORCE X4 Зелена – 450.200 ДЕН
CFORCE 450L Сина – 450.200 ДЕН
CFORCE 450L Портокалова – 456.700 ДЕН
CFORCE 450L Камо – 456.700 ДЕН
– Блокирање на задниот диференцијал – 12.000 ДЕН

– EPS – 35.000 ДЕН

*Во цената е вклучен ДДВ.

*Во цената е вклучен ДДВ

Quick Info SKU: N/A Categories: Tags:

ОПИС НА ВОЗИЛО

Компактно, цврсто и безбедно возило CFORCE X5 кое носи чистокрвна ДНК од семејството CFMOTO CFORCE. Сигурен теренец за работа, но и за рекреација, нуди незаменлива удобност за возачот и неговиот патник.Таа е погодна за искусни, но и за помалку искусни адреналински зависници.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Алуминиумски тркала, дигитален контролен панел, рачни заштитници, дводелно седиште, наслон за грб и огради за патници, 12V приклучок, USB приклучок, електричен винч, кука за приколка со ел. сигнална врска, ЛЕД дневни светла, огледала, рачни чувари.

ОПЦИОНАЛНА ОПРЕМА:

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина

  2386 X 1125 X 1217 MM

  Меѓуосовинско растојание 1460 мм
  Минимално растојание од подлога 262 мм
  Минимален радиус на вртење /
  Тежина на возилото 365 кг
  Носивост 240 кг
  Запремина на резерварот 17 л
  АГРЕГАТ
  Тип 1CIL,4Т,SOHC,4V.,водено ладење
  Зафатнина 495 цм3
  Максимален обртен момент

  39NM – 5750

  Максимална моќ

  25,5KW/34KS – 6750

  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач CVT со моторно кочење CVTech Canada
  Пренос на сила селективен 2 WD / 4WD+блокада на преден диференцијал
  Максимална брзина 60 км/ч
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад двојни А попречни рамења независни
  Амортизери гасни со подесување
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 1xdisk
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 12″ / 12″
  Пнеуматици-напред/позади

  25X812 / 25X10-12

  Kritiki

  Nema kritiki seušte.

  Bidete prvi koi ќe razgledate “CFORCE X5”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com