ORIGINE NEON EASY

Opis

Дизајнот на надворешната обвивка на шлемот Мио е направен на минимум, така што корисникот може да ја постави кацигата под седиштето на повеќето скутери.

Школка се инјектира во термопластичен материјал кој има големи удари и има двојни обвивки што ги исполнуваат безбедносните стандарди на ece 2205.

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  Двојна обвивка
  Микрометриски систем на задржување
  Одобрен штитник отпорен на гребење
  УВ-облога
  Внатрешна обвивка што се отстранува и се мие

  ТЕЖИНА:
  1070 гр +/- 50 гр

  ОДОБРУВАЕ:
  ECE R22-05

  НАДВОРЕШНА ОБВИВКА:
  Термопластична обвивка од смола

  ВНАТРЕШНО ПОСТАВУВАЕ:
  Синтетичка постава

  ГОЛЕМА ТАБЕЛА

  ГОЛЕМИНА ЦМ ИНЧИ
  XS 53-54 20 7/8 – 21 1/4
  S 55-56 21 5/8 – 22
  M 57-58 22 1/2 – 22 7/8
  L 59-60 23 1/4 – 23 5/8
  XL 61-62 24 – 24 3/8
  XXL 63 24 3/4 – 25 1/4

  Kritiki

  Nema kritiki seušte.

  Bidete prvi koi ќe razgledate “ORIGINE NEON EASY”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com