ORIGINE ALPHA (Double Visor) NEXT

Opis

SIERRA i ALPHA се нови Origine Demi-jet кациги: Sierra е најспортскиот модел со интегриран соларен штитник, Alpha е класичен стил кој покрај соларниот штитник има и про transparentирен заштитен штитник отпорен на гребнатини. Двете шлемови имаат постава што се отстранува и се мие, направена во класичен стил.

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  Термопластична смола
  Постава што се отстранува и се мие
  Интегриран штитник за сонце
  Микрометриски систем на задржување
  Визир за брзо ослободување
  Штитник против гребење

  ТЕЖИНА:
  1200 гр +/- 50 гр

  ОДОБРУВАЕ:
  ECE R22-05

  НАДВОРЕШНА ОБВИВКА:
  Термопластична обвивка од смола

  ВНАТРЕШНО ПОСТАВУВАЕ:
  Синтетичка постава

  ГОЛЕМА ТАБЕЛА

  ГОЛЕМИНА ЦМ ИНЧИ
  XS 53-54 20 7/8 – 21 1/4
  S 55-56 21 5/8 – 22
  M 57-58 22 1/2 – 22 7/8
  L 59-60 23 1/4 – 23 5/8
  XL 61-62 24 – 24 3/8
  XXL 63 24 3/4 – 25 1/4

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “ORIGINE ALPHA (Double Visor) NEXT”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com