ZFORCE 550EX EPS

eps-standard-cfmotogarancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

Quick Info Categories: Tags:

ОПИС НА ВОЗИЛО

Умерен и удобен дизајн, во комбинација со ниско тежиште и доминантни патни карактеристики го прават ZFORCE 550EX идеален избор за незаборавно возење! Моќно и моќно спортско возило, богато димензионирано со двојни А-раменици изработени од алуминиум, предизвикува големи главоболки во конкуренцијата. Целата моќност се пренесува преку автоматски менувач CVT.

БОИ:  Портокалова, црвена и црна.
СТАНДАРДНА ОПРЕМА: EPS серво управувач, алуминиумски тркала, дигитален контролен панел, седишта со безбедносни ремени, огради за совозач, мал оддел, 12V приклучок, електричен винч, кука за приколка со ел. сигнална врска, ЛЕД дневни светла, ретровизори.
ОПЦИОНАЛНА ОПРЕМА: Ветробранско стакло, покрив.

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2870 x 1510 x 1830 мм
  Меѓуосовинско растојание 2040 мм
  Минимално растојание од подлога 287 мм
  Минимален радиус на вртење 9,5 м
  Тежина на возилото 552 кг
  Носивост 305 кг
  Запремина на резерварот 27 л
  АГРЕГАТ
  Тип 1CIL.,4Т,SOHC,4V,водено ладење
  Зафатнина 495 цм3
  Максимален обртен момент 46Nm -5800
  Максимална моќ 14,8kW (19,9KS) -5600
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија –
  Менувач CVT со моторно кочење CVTech Canada
  Пренос на сила ИЗБОРНО 2 WD / 4WD + блокада на преден диференцијал
  Максимална брзина 90 км/ч
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад двојни попречни рамења независни
  Амортизери гасни со подесување
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 2xdisk
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 14″ / 14″
  Пнеуматици-напред/позади 27×9-14 / 27×11-14

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “ZFORCE 550EX EPS”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com