ZEEHO AE8 S+

Original price was: 375,000.00 ден.Current price is: 375,000.00 ден.

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

*Во цената е вклучен ДДВ

Опис на мотоциклот

CFMOTO ГО ПРЕТСТАВИ НОВИОТ БРЕНД НА ЕЛЕКТРИЧНИ ВОЗИЛА – ZEEHO! ПРВИОТ РЕВОЛУЦИОНЕРЕН ЕЛЕКТРИЧЕН СКУТЕР НА CFMOTO Најбрзо растечкиот бренд во Powersport индустријата, CFMOTO, го претстави својот нов бренд на електрични возила под името CFMOTO ZEEHO. CFMOTO ZEEHO има за цел да им обезбеди пријатни моменти при возење и уживање во модерниот начин на живот на младите генерации. И сè тоа преку технолошки напредни и комфорни производи. CFMOTO, кој е познат по производството на висококвалитетни мотоцикли, со други зборови, го усвои ZEEHO концептот на технолошки дизајн на производи. И тоа го направи не само со примена на уметнички дизајн на убавината на современата технологија, туку и со интеграција на врвна технологија во функциите на производите CFMOTO ZEEHO.

БОИ: Eclipse Silver, Starship Silver

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: ABS: Bosch двоканален, Режими на возење: Eco, Street и Sport, Контролна панела: 5 инчи TFT екран, Keyless активација без клуч (картичка – NFC), Детекција на отворена странична стапка, Tempomat, OTA firmware надградба, Во пакетот се вклучен паметен брз полнач на батерии 1900W, Аларм, Сензор за седишта, Smart централно заклучување, Адаптивни LED светла, Висококвалитетни материјали за седишта, Рачки и подстапки (склопливи) за сопатник, Централна стапка и странична, Преграда за ситници, USB тип A и C приклучок.

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 1900 X 735 X 1090MM
  Меѓуосовинско растојание 1380 MM
  Минимално растојание од подлога
  Минимален радиус на вртење
  Тежина на возилото
  Носивост
  Запремина на резерварот
  АГРЕГАТ
  Тип Eлектричен
  Зафатнина
  Максимален обртен момент
  Максимална моќ 12.5KW
  АВТОНОМИЈА 120 – 140KM
  УБРЗУВАЊЕ OD 0 DO 50KM/H: 2.6S
  Менувач АВТОМАТСКИ
  Пренос на сила КАИШ
  Максимална брзина 100KM/H
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ТЕЛЕСКОПСКА ХИДРАУЛИЧНА ВИЛУШКА / DUALSHOCK ХИДРАУЛИЧНИ 5 НИВОА ЗА ПОДЕСУВАЊЕ
  Амортизери
  Кочници-напред/позади BREMBO ХИДРАУЛИЧНИ КЛЕШТИ – 1XДИСК / 1XДИСК
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 12′′ / 12′′
  Пнеуматици-напред/позади 110/80 R12 (MAXXIS) / 120/70 R12 (MAXXIS)

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com