NK 650 ABS

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

ОПИС НА ВОЗИЛО

Современ НК со агрегат од 650 кубни центиметри. Дизајниран да одговара на широк спектар на способности за возење. Линиите на предните страни на мотоциклот го одржуваат неговиот агресивен и спортски карактер. Со уникатен изглед, NK 650 ABS е ваш безбеден партнер на патот што ќе ве внесе со нови светови!

БОИ: Сина, бела.
СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Двоканални ABS, алуминиумски тркала, дигитален контролен панел, дводелно спортско седиште, огради за совозач, LED светла и сигнализација, ретровизори.

Nebula white
Athens blue

ИСПРАТИ БАРАЊЕ
  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2114 x 757 x 1100 мм
  Меѓуосовинско растојание 1415 мм
  Минимално растојание од подлога 150 мм
  Минимален радиус на вртење 5,4 м
  Тежина на возилото 206 кг
  Носивост 150 кг
  Запремина на резерварот 17 л
  АГРЕГАТ
  Тип 2CIL ПАРАЛЕЛНО РЕДОВНО СОСТАНИ,4Т,DOHC,8V.,водено ладење
  Зафатнина 649 цм3
  Максимален обртен момент 56 Nm -7000
  Максимална моќ 45kW / 60KS -9000
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU
  Менувач ПРИРАЧНИК 6 ПРИРАЧНИЦИ
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина 170 км/ч
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ТЕЛЕСКОПСКА ВИЛА / CANTILEVER
  Амортизери НАФТА ЗАДНИ СО ПРИРАБОТКА
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 1xdisk ОПРЕМЕНИ АБС КОнтинентална ГЕРМАНИЈА
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 17″ / 17″
  Пнеуматици-напред/позади 120/70 ZR17 / 160/60 ZR1

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com