NK 400 ABS

4,690.00

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

*Во цената е вклучен ДДВ

ОПИС НА ВОЗИЛО

Нема сомнеж дека стабилноста при возење во кривините е од клучно значење. NK 400 ABS, со својот агресивен стил, овозможува лесно управување и завидна контрола дури и при најголемите кривини. Станува збор за агрегат од 400 кубни центиметри, создаден за уживање во возењето. Ако барате елеганција, економичност и удобност, тогаш овој мотоцикл е вашиот најдобар избор.

БОИ: Сина, бела.
СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Двоканален ABS, алуминиумски тркала, дигитален контролен панел, дводелно спортско седиште, огради за совозач, LED светла и сигнализација, ретровизори

Nebula white
Athens blue

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2114 x 757 x 1100 мм
  Меѓуосовинско растојание 1415 мм
  Минимално растојание од подлога 150 мм
  Минимален радиус на вртење 5,4 м
  Тежина на возилото 206 кг
  Носивост 150 кг
  Запремина на резерварот 17 л
  АГРЕГАТ
  Тип 2CIL. ПАРАЛЕЛНО РЕДОВНО СОСТАНИ, 4Т, DOHC,8V.,водено ладење
  Зафатнина 400 цм3
  Максимален обртен момент 32Nm -7750
  Максимална моќ 29,5kW / 39,5KS -9500
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU
  Менувач ПРИРАЧНИК 6 ПРИРАЧНИЦИ
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина 155 км/ч
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ТЕЛЕСКОПИКА VILA / CANTILEVER
  Амортизери НАФТА ЗАДНИ СО ПРИРАБОТКА
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 1xdisk ОПРЕМЕН АБС КОнтинентална ГЕРМАНИЈА
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 17″ / 17″
  Пнеуматици-напред/позади 120/70 ZR17 / 160/60 ZR17

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “NK 400 ABS”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com