MT 650 ABS

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

ОПИС НА ВОЗИЛО

Ако сакате да се прејдете од асфалт на многу повозбудлива површина, тогаш мотоциклот MT 650 ABS е решението за вашите проблеми! Мултифункционален мотоцикл, заснован на зрелата и стабилна платформа на моторот CFMOTO 650 ss со можности за патување на широк спектар на гребени. Идеален избор за сите возачи кои се фокусирани на буџетот и врвно искуство на патот.

БОИ: Сина, бела.
СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Двоканален ABS, алуминиумски тркала, дигитален контролен панел, USB приклучок, двонасочно touring седиште, огради за совозач, LED светла и сигнализација, ретровизори, полу-оклоп, ветробранско стакло прилагодено за висина.
ОПЦИОНАЛНА ОПРЕМА: страничен куфер, ланец куфер, лента за пад на моторот.

Nebula black CFMOTO
Athens blue

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2180 x 835 x 1332 мм
  Меѓуосовинско растојание 1425 мм
  Минимално растојание од подлога 170 мм
  Минимален радиус на вртење 5,4 м
  Тежина на возилото 218 кг
  Носивост 150 кг
  Запремина на резерварот 18 л
  АГРЕГАТ
  Тип 2CIL. ПАРАЛЕЛНО РЕДОВНО СОСТАНИ, 4Т, DOHC,8V,водено ладење
  Зафатнина 649 цм3
  Максимален обртен момент 62Nm -7000
  Максимална моќ 45kW / 60KS -9000
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU
  Менувач ПРИРАЧНИК 6 ПРИРАЧНИЦИ
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина 170 км/ч
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ПРИМЕНУВАЧКА ТЕЛЕСКОПИКА UPSIDE DOWN VILA / CANTILEVER
  Амортизери НАФТА ЗАДНИ СО ПРИРАБОТКА
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 1xdisk ОПРЕМЕН АБС КОнтинентална ГЕРМАНИЈА
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 17″ / 17″
  Пнеуматици-напред/позади 120/70 ZR17 / 160/60 ZR17

  1 pregled za MT 650 ABS

  Nema kritiki seušte.

  Bidete prvi koi ќe razgledate “MT 650 ABS”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com