Kayo AY 70-2

990.00

garancija-kayo-cfmoto

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

*Во цената е вклучен ДДВ

ОПИС НА ВОЗИЛО

Вие сте пример за вашите деца и не сакате да ги разочарувате. Сега тие можат да ве следат во авантурите што ги полнат вашите батерии.Сериозно теренско возило, недопрена природа, што може да го замени тоа искуство.

Децата гледаат на вас…

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: дневни светла, прекинувач за безбедност.
.

White

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 1265 x 798 x 879 мм
  Меѓуосовинско растојание 770 мм
  Минимално растојание од подлога 114 мм
  минимален радиус на вртење 5,6 м
  Тежина на возилото 72 кг
  Носивост 40 кг
  Запремина на резерварот 2,1 л
  АГРЕГАТ
  Тип 1ЦИЛ., 4Т, ЛЕДЕЕ НА АВРЕЕ
  Зафатнина 70 цм3
  Максимален обртен момент
  Максимална моќ 3,1KW – 8000
  Напојување со гориво карбураторот
  Палење и контрола ЕЛЕКТРИЧНИ СТАРТЕР, ЦДИ
  Менувач автоматски
  Пренос на сила на задните тркала, ланец
  Максимална брзина
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад А попречни рамења / надолжно рамо
  Амортизери нафта
  Кочници-напред/позади хидраулични – 1xdisk
  Бандажи-напред/позади челик 7″ / 7″
  Пнеуматици-напред/позади 16×8-7 / 16×8-7

  1 review for Kayo AY 70-2

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “Kayo AY 70-2”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com