GT 400 ABS

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

OPIS VOZILA

Патувајте сами или со вашиот придружник на пат кој што засекогаш ќе го паметите. Опремен со дарежлив резервоар за гориво, GT 400 ABS ќе ви овозможи да поминете голема километража во еден здив. Впијте ги убавините на градските пејсажи и уживајте во слободата на отворено возење со мотоцикл кој плени со неверојатна енергија и харизма.

БОИ: Сина, бела.
СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Двоканални алуминиумски тркала ABS, дигитален контролен панел со сензор за ден / ноќ, двоен USB приклучок, 12V приклучок, дводелно touring седиште, огради за совозач, LED светла и сигнализација, ретровизори, полу-оклоп, ветробранско стакло прилагодување на висина.

ОПЦИОНАЛНА ОПРЕМА: Носач на странични куфери, странични куфери SHAD Spain.

Nebula white
Concept Blue

ИСПРАТИ БАРАЊЕ
  [cf7sr-simple-recaptcha]

  TEHNIČKE KARAKTERISTIKE

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2010 x 784 x 1300 мм
  Меѓуосовинско растојание 1415 мм
  Минимално растојание од подлога 150 мм
  Минимален радиус на вртење 5,6 м
  Тежина на возилото 226 кг
  Носивост 150 кг
  Запремина на резерварот 19 л
  АГРЕГАТ
  Тип 2CIL ПАРАЛЕЛНО РЕДОВНО СОСТАНИ, 4Т, DOHC,8V. , водено ладење
  Зафатнина 400 цм3
  Максимален обртен момент 36,5 Nm -7500
  Максимална моќ 31,5kW / 42KS -9250
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU
  Менувач ПРИРАЧНИК 6 ПРИРАЧНИЦИ
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина 150 км/ч
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ТЕЛЕСКОПСКА ВИЛА / CANTILEVER
  Амортизери НАФТА ЗАДНИ СО ПРИРАБОТКА
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 1xdisk ОПРЕМЕНИ АБС КОнтинентална ГЕРМАНИЈА
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 17″ / 17″
  Пнеуматици-напред/позади 120/70 ZR17 / 160/60 ZR1

  1 pregled za GT 400 ABS

  Nema kritiki seušte.

  Bidete prvi koi ќe razgledate “GT 400 ABS”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com